rou
11. 2. 2008 23:16
Kanonýři porazili Blackburn a mají pětibodový náskok
Cesc Fabregas z Arsenalu slaví první ze svých dvou branek v síti z pražské Slavie. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu si v dohrávce 26. kola anglické Premier League poradili s Blackburnem a v čele tabulky si vytvořili už pětibodový náskok na druhý Manchester.

Český reprezentant Tomáš Rosický, zotavující se po zranění, se v dresu Kanonýrů ještě neobjevil, nebyl ani na lavičce náhradníků.

Svěřenci Arsena Wengera nenechali od začátku nikoho na pochybách, že Manchesterem nabídnutou šanci zvýraznit své vedení v Premier League nechtějí zahodit.

Čtěte více:
Liverpool vzdal honbu za titulem. Zato Chelsea si věří
Arsenal také ztratí body, věří po prohře v Manchesteru

A tak už po necelých čtyřech minutách rozjásal fanoušky na Emirates Stadium Philippe Senderos. Švýcar si nikým neatakován naskočil na rohový kop Eduarda da Silvy a dodal domácím na kopačky potřebný klid - 1:0.

Arsenal se stále hnal do útoku, ale Flamini po pěkném Fabregasově vysunutí ztroskotal na skvělém brankáři Rovers Friedelovi. Konec prvního poločasu pak patřil hostům.

Jenže Emertonův centr do vápna nedokázal do branky usměrnit ani McCarthy, ani Santa Cruz. Ten také pět minut před přestávkou vyslal na Lehmanna parádní střelu, která mířila jen těsně nad břevno.

To ale bylo ze strany Blackburnu prakticky vše. Ve druhé půli vládli na hřišti domácí fotbalisté, a i když se jim dlouho nedařilo vstřelit pojišťovací gól, měli zápas pevně v rukou.

Proti Hlebovi i Adebayorovi předvedl další skvělé zákroky Friedel, Fabregas mířil v 67. minutě těsně vedle.

Americký gólman pak znovu dvakrát vychytal Adebayora, ale útočník Toga se přeci jen dočkal - ve druhé minutě nastavení si elegantně zpracoval Hlebovu přihrávku a druhým dotykem poslal míč do sítě.

Adebayor si připsal už dvanáctý gól v devíti zápasech a také díky jeho střelecké potenci se Kanonýři pevně usadili v čele tabulky, kde mají už pětibodový náskok na druhý Manchester.