Arsenal bez Čecha hrál v Anglickém poháru s Hullem 0:0

20. 2. 2016 15:56
Fotbalisté Arsenalu pouze remizovali v osmifinále Anglického poháru s vedoucím týmem druhé ligy Hullem 0:0 a zápas se bude opakovat.
Brankář Hullu Eldin Jakupovič udržel proti Arsenalu čisté konto.
Brankář Hullu Eldin Jakupovič udržel proti Arsenalu čisté konto. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu pouze remizovali v osmifinále Anglického poháru s vedoucím týmem druhé ligy Hullem 0:0 a zápas se bude opakovat. "Kanonýři" nastoupili ve výrazně obměněné sestavě oproti ligovému duelu s Leicesterem (2:1), v bráně dostal před Petrem Čechem přednost kolumbijský reprezentant David Ospina.

Trenér domácích Arséne Wenger odkoučoval jubilejní 100. zápas Anglického poháru, 67. výhry se ale nedočkal. Jeho svěřenci sice byli po celý zápas aktivnější, Hull ale udržel remízu zejména díky několika povedeným zákrokům brankáře Jakupoviče, na kterém ztroskotali například Welbeck, Walcott nebo Campbell. Hosté se do jediné větší šance dostali tři minuty před koncem, Ospina ale Huddlestonův pokus zneškodnil.

Druholigový Reading otočil zápas s West Bromwichem a po výhře 3:1 oslavil postup do čtvrtfinále. Útočník Matěj Vydra odehrál za vítězný tým posledních 31 minut. West Bromwichi se proti Readingu v Anglickém poháru nedaří, od roku 2006 s ním vypadl už čtyřikrát. Naopak Watford jakožto celek z nejvyšší soutěže nezaváhal a po výhře 1:0 nad Leedsem postoupil do čtvrtfinále poprvé od roku 2007.