reklama
 
 

Aršavin si nadále stojí za svým: Chci pryč ze Zenitu

7. 11. 2008 17:15
Když mě nepustí, tak nebudu hrát, slibuje záložník

Petrohrad - Cesta ruského fotbalového útočníka Andreje Aršavina nabere nejspíše v dalších měsících nový směr. Útočník Zenitu Petrohrad, který byl jedním z největších objevů letošního evropského šampionátu, totiž opět jasně zopakoval, že chce z Ruska odejít.

Tamější nejvyšší soutěž se pomalu chýlí ke svému konci, tři kola před koncem je již o novém šampiónovi rozhodnuto. Zenit se v současné době nachází na pátém místě a už nyní je jisté, že jeho stávající titul úřadujícího mistra převezme oficiálně za pár týdnů Rubin Kazaň.

Čtěte také: Hit léta: Ronaldinho. Zato Aršavin, to bylo fiasko

Petrohradský celek se přesto stále drží ve hře o postup ze základní skupiny Ligy mistrů, v týmu podepsal nový jednoletý kontrakt i kouč Dick Advocaat. Co tedy Aršavina nutí z týmu odejít?

Především nespokojenost, jak se k němu mělo v minulosti zachovat vedení. Krátce po skončení mistrovství Evropy se totiž o rychlonohého záložníka ucházelo hned několik velkoklubů, přičemž největší zájem o Aršavina projevoval nejspíše anglický Tottenham.

Kluby se však následně nedohodly na přestupové částce. Ta měla nakonec činit kolem 27 milionů eur, a tak si londýnský celek přivedl později jiného ruského forvarda, Romana Pavljučenka. 

Přečtěte si také: Aršavin je dražší než Rosický. Vytvoří ruský rekord?

"Všechno teď záleží na tom, aby Zenit nasadil realistickou cenu. Když to udělá, tak samozřejmě odejdu," tvrdí sedmadvacetiletý reprezentant na stránkách Sport Express.

"Jestliže to tak nedopadne, zůstanu sice jejich hráčem, ovšem působit budu leda tak na papíře. Příští rok tady totiž nechci hrát a také tady ani hrát nebudu," pokračuje odhodlaně.

"To není žádné ultimátum, jde spíše o přirozenou reakci na to, co se stalo. Vždycky jsem věřil, že bychom mohli dojít k dohodě a já opustím klub korektním způsobem. Teď už tomu ale věřím méně. Vypadá to, jako by nějaký konflikt byl nevyhnutelný. Bůh je mi ale svědkem, že nechci, aby k němu došlo," uzavírá Aršavin.

Ten je již v klubu od roku 2000 a za tu dobu za Zenit nastřílel už více jak padesát branek.

autoři: Ivo Pospíšil, ip | 7. 11. 2008 17:15

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama