reklama
 
 

Aršavin nadchl Wengera: Čtyři góly, to umí málokdo

22. 4. 2009 9:30
Posadili jsme United do sedla, mrzí Beniteze

Londýn - Více než půl roku trvalo, než se ruský útočník Andrej Aršavin mohl vydat ze Zenitu Petrohrad vstříc zahraničnímu angažmá. V boji o jeho služby nakonec vyhrál londýnský Arsenal, který zaplatil za ruského reprezentanta 16,5 milionů liber.

A Aršavin začíná tuto investici pomalu splácet.

Prokázal to i v úterním ligovém utkání, když vstřelil na hřišti Liverpoolu čtyři branky a přispěl výraznou měrou k tomu, že si Gunners vezou z Anfieldu bod za remízu 4:4.

Čtěte také: Přestřelka Liverpoolu s Arsenalem skončila remízou

Navíc nechybělo  mnoho, aby Arsenal svého soupeře obral o všechny body, neboť domácí Benayoun vyrovnával v bláznivém utkání až ve třetí minutě nastaveného času.

"Aršavin může hrát prostě všude, jako každý velký hráč. Dal čtyři branky, ale na druhou stranu většinou jen zakončoval předešlé kombinace. Je však velmi nápaditý a to z něj dělá nebezpečného hráče," chválil svého svěřence na oficiálních stránkách Arsenalu kouč Wenger.

"Ukázal, že má velmi dobrou levou nohu. Dělám tuto práci již dlouho a ne mnoho hráčů dokáže dát v takovémto utkání čtyři góly. Nečekal jsem, že to Aršavin dokáže. Za posledních sedm zápasů tak ale dal sedm branek," dodal respektovaný lodivod. 

Nevzpomínám si, že by Reina něco chytil, nechápal Benitez

Liverpool se sice po remíze vrátil zásluhou lepšího skóre do čela tabulky, předal ovšem také veškeré trumfy do rukou Manchesteru.

Ten má stejný počet jedenasedmdesáti bodů, ale dva zápasy k dobru. Mezi ně patří i středeční dohrávaný duel sedmadvacátého kola s Portsmouthem.

Šance na kýžené vítězství Reds v domácí lize, se tak zase o něco více ztenčila.

"Posadili jsme United do sedla. Uvidíme, co se stane. Když vyhrají, bude to samozřejmě ještě těžší, ale nesmíme zapomenout na to, že i je čeká zápas s Arsenalem," uvedl po utkání na stránkách BBC smutný kouč Benitez.

"Pozitivní věcí může být, že jsme dali Arsenalu čtyři branky. Naopak jsem zklamaný z toho, že jsme další čtyři obdrželi. Takovéto góly, jaké jsme dostali, si prostě nemůžeme dovolit inkasovat. Nepamatuji si, že by Pepé Reina předvedl vůbec nějaký zákrok. Udělali jsme strašně moc fatálních chyb," dodal španělský kouč.

autoři: Ivo Pospíšil, ip | 22. 4. 2009 9:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama