Arména Mchitarjana získala Borussia. Představí se i v Praze

Sport Sport
9. 7. 2013 11:05
Arménský záložník Henrik Mchitarjan podepsal smlouvu s Borussií Dortmund, finalistou letošního ročníku Ligy mistrů.
Letošní posily Borussie: Aubameyang, Sókratis a Mchitarjan pózují fotografům s trenérem Kloppem.
Letošní posily Borussie: Aubameyang, Sókratis a Mchitarjan pózují fotografům s trenérem Kloppem. | Foto: Reuters

Dortmund - Tvořivý záložník Henrik Mchitarjan se v úterý stal novou posilou Borussie Dortmund. O jeho přestupu ze Šachtaru Doněck informovaly webové stránky klubu.

Sedmatřicetinásobný reprezentant Arménie, který se v září představí v kvalifikačním duelu s Českem i publiku v Edenu, podepsal s Borussií kontrakt na čtyři sezony.

Mchitarjan v uplynulém ročníku ukrajinské Premier League sehrál 29 zápasů, ve kterých vstřelil 25 branek a na dalších deset nahrál. Osmkrát si také zahrál v Lize mistrů (kde vstřelil dvě branky).

"Nebyl to snadný přestup, ale jsme moc rádi, že jsme tohoto ofenzivního záložníka získali," prohlásil sportovní ředitel Dortmundu Marc Zorc.

Borussia v tomto přestupním období krom Mchitarjana přivedla ještě dvě další posily: defenzivního univerzála Sokratise (z Werderu Brémy) a ofenzivního Pierre-Emericka Aubameyanga (St. Etienne).

 

Právě se děje

před 12 minutami

Soud uzavřel korupční kauzu Vidkun, rozsudek vynese v červenci

Olomoucký krajský soud v pondělí po posledních závěrečných řečech uzavřel korupční kauzu Vidkun. Rozsudek soud vyhlásí 16. července, řekl soudce Martin Lýsek. Proces, ve kterém čelí obžalobě z korupčního jednání dva někdejší vysoce postavení policisté Karel Kadlec a Radek Petrůj, vlivný olomoucký podnikatel Ivan Kyselý a bývalý hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), trval půldruhého roku. Podle žalobce se jejich vina postavená především na řadě hodin odposlechů prokázala, všichni obžalovaní naopak vinu popřeli a žádají zproštění.

Původně chtěl soud vyhlásit rozsudek na konci června, vzhledem k dlouhým závěrečným řečem nakonec zvolil termín 16. července, uvedl soudce. Bývalý hejtman Rozbořil se omluvil, nebude přítomen.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

ČEZ rozeslal bezpečnostní dotazník třem zájemcům o Dukovany, Čína a Rusko mezi nimi nejsou

Firma Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ v pondělí rozeslala dopis a zahájila bezpečnostní posouzení třech zájemců o stavbu nového jaderného bloku v dukovanské elektrárně. Oslovena byla francouzská společnost EdF, americký Westinghouse a jihokorejská společnost KHNP. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle předpokladů tak bezpečnostní dotazník neobdržela ruská společnost Rosatom a čínská společnost CGN, které se česká vláda rozhodla do chystaného tendru nepozvat.

Mluvčí uvedl, že všechny relevantní informace k bezpečnostním otázkám předloží uchazeči ČEZ do konce letošního listopadu a vláda poté rozhodne, kteří zájemci budou přizváni do tendru. Termín je až po říjnových volbách do Poslanecké sněmovny. Cílem bezpečnostního posouzení je podle Kříže zhodnotit všechny potenciální dodavatele a získat informace potřebné pro zajištění bezpečnostních zájmů. Jde především o vyjasnění vlastnické struktury, dodavatelského řetězce, vazeb dotčených subjektů se státem, problémy s realizací projektů, obvinění a jiné problémy v projektech jaderných zdrojů, transfer technologií a know-how a další, řekl.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Měsíc před startem OH v Tokiu mají Češi jistých 77 míst

Měsíc před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 77 účastnických míst. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

Další zprávy