Argentinská vláda v podezření: Na MS vyšlou chuligány

kub
5. 12. 2009 4:55
Argentinci prý sponzorují chuligány.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Buenos Aires - Argentinská vláda čelí podezření z financování výjezdu fotbalových chuligánů na mistrovství světa 2010 v Jihoafrické republice.

Podle informací několika nevládních organizací se na šampionát chystá za státní peníze asi 300 "barras bravas". Členové této skupiny jsou známí jako velmi radikální fanoušci.

"Máme podezření, že se chuligáni domluvili s představiteli vlády," řekl bývalý rozhodčí Mariano Berges, spoluzakladatel nadace Zachraňme fotbal.

Podezření ze spolupráce se objevilo poté, kdy vyšlo najevo, že jeden z politiků vládní strany Marcelo Mallo veřejně podporoval organizaci Sjednocení fanoušci Argentiny.

"Barras bravas" pocházejí z velmi chudých poměrů, a tak je jasné, že by si nemohli dovolit vydat okolo 7000 dolarů. Právě na tolik se odhadují náklady na cestu a účast každého fanouška v Jihoafrické republice.

Podle chuligánů nezáleží, kde se peníze na cestu vezmou. "Jestli jsou od vlády, jedině dobře. Pokud od někoho jiného, tak taky," pronesl jeden z fanoušků.

Radikální skupina jezdí podporovat Argentinu na šampionáty už od roku 1986. Sice nejsou na této vrcholné akci spojeni s vážnějšími incidenty, přesto je argentinský fanatismus pro fotbal dobře známý.

 

Právě se děje

Další zprávy