Argentina přepisuje svou fotbalovou historii. Ligový tým angažoval transgender posilu

Sport mar Sport, mar
12. 1. 2020 7:12
Klub Villa San Carlos v zimním přestupovém okně představil novou posilu. Jedná se o útočnici Maru Gómezovou. Dvaadvacetiletá hráčka je první trans v lize a má klubu pomoct se záchranou v nejvyšší soutěži.
Mara Gómezová, přestup do Villa San Carlos
Mara Gómezová, přestup do Villa San Carlos | Foto: Villa San Carlos

V Argentině je to vůbec poprvé, co klub v oficiální ženské lize angažoval trans hráčku. Gómezová bude hrát rovnou nejvyšší ženskou soutěž Primera Division. Nová posila zaujala na sociálních sítích, její přestupovou fotku fanoušci hodně sdíleli.

Do argentinské soutěže přestoupila z klubu Toronto City a pro argentinská média popsala svůj vztah ke kopané.

"Fotbal mi pomohl při změně mé osobnosti a mé sexuality. Vždycky to pro mě bylo pozitivní rozptýlení. V každém klubu, ve kterém jsem hrála, se ke mně chovali dobře," vysvětlila dvaadvacetiletá hráčka svůj vztah ke sportu.

Gómezová se k profesionálnímu fotbalu dostala díky skvělým výkonům v argentinském klubu Malvínes, který hraje regionální amatérskou ligu. V klubu byla nejlepší střelkyní a dvakrát s ním vyhrála ligový titul, čímž zaujala profesionální kluby.

"Ve fotbale máme všichni stejný cíl a v žádném týmu jsem se necítila nějak stranou, byla jsem součástí," dodala v rozhovoru pro místní média s úsměvem.

Ve Ville San Carlos ji ale čeká spousta práce se zachraňováním týmu v nejvyšší soutěži, protože tým v rozehrané sezoně uhrál jedinou tříbodovou výhru a po remíze 2:2 v posledním zápase proti Social Atletico Television je na dně tabulky. Na začátku jarní části Villu navíc čeká zápas proti vedoucímu týmu tabulky Boca Juniors. Úkolem Gómezové bude hlavně zlepšit střeleckou produktivitu týmu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pošta bude od dubna vydávat důchod opět i na pobočkách. Přizpůsobí se návykům seniorů

Česká pošta se v dubnu vrátí k výplatě důchodů standardním způsobem. Část seniorů si tak pro penzi bude moci dojít na pobočku. Uvedl to mluvčí Matyáš Vitík. Nejbližším výplatním dnem pro důchody je čtvrtek 2. dubna. 

Minulý měsíc kvůli koronaviru všechny důchody pošťáci roznášeli lidem domů.  Pošta podle Vitíka vyhodnotila tento dosavadní způsob výplaty. Úspěšnost doručování byla 80 procent, lokálně ve velkých městech ale pouze 35 procent.

"Z terénního dotazování mezi důchodci a z reakcí této klientely na pobočkách vyplynulo, že velká část těch, kteří si standardně nechávají posílat důchod na poštu, kde si ho také vyberou, nemají o doručování na adresu zájem a stále preferují návštěvu pobočky. S ohledem na tyto odlišnosti a klientské návyky různých skupin seniorů bude od 2. dubna Česká pošta bude vyplácet důchody standardním způsobem, jaký si důchodce zvolil a na který je zvyklý," sdělil Vitík.

Zdroj: ČTK
Další zprávy