Argentina přepisuje svou fotbalovou historii. Ligový tým angažoval transgender posilu

Sport mar Sport, mar
12. 1. 2020 7:12
Klub Villa San Carlos v zimním přestupovém okně představil novou posilu. Jedná se o útočnici Maru Gómezovou. Dvaadvacetiletá hráčka je první trans v lize a má klubu pomoct se záchranou v nejvyšší soutěži.
Mara Gómezová, přestup do Villa San Carlos
Mara Gómezová, přestup do Villa San Carlos | Foto: Villa San Carlos

V Argentině je to vůbec poprvé, co klub v oficiální ženské lize angažoval trans hráčku. Gómezová bude hrát rovnou nejvyšší ženskou soutěž Primera Division. Nová posila zaujala na sociálních sítích, její přestupovou fotku fanoušci hodně sdíleli.

Do argentinské soutěže přestoupila z klubu Toronto City a pro argentinská média popsala svůj vztah ke kopané.

"Fotbal mi pomohl při změně mé osobnosti a mé sexuality. Vždycky to pro mě bylo pozitivní rozptýlení. V každém klubu, ve kterém jsem hrála, se ke mně chovali dobře," vysvětlila dvaadvacetiletá hráčka svůj vztah ke sportu.

Gómezová se k profesionálnímu fotbalu dostala díky skvělým výkonům v argentinském klubu Malvínes, který hraje regionální amatérskou ligu. V klubu byla nejlepší střelkyní a dvakrát s ním vyhrála ligový titul, čímž zaujala profesionální kluby.

"Ve fotbale máme všichni stejný cíl a v žádném týmu jsem se necítila nějak stranou, byla jsem součástí," dodala v rozhovoru pro místní média s úsměvem.

Ve Ville San Carlos ji ale čeká spousta práce se zachraňováním týmu v nejvyšší soutěži, protože tým v rozehrané sezoně uhrál jedinou tříbodovou výhru a po remíze 2:2 v posledním zápase proti Social Atletico Television je na dně tabulky. Na začátku jarní části Villu navíc čeká zápas proti vedoucímu týmu tabulky Boca Juniors. Úkolem Gómezové bude hlavně zlepšit střeleckou produktivitu týmu.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Hackeři napadli systém veřejné správy. Útoku čelila Praha i ministerstvo práce

Systém veřejné správy napadli ve čtvrtek hackeři. O masivním kybernetickém útoku informuje na Twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), data magistrátu podle něj nebyla poškozena. Jedním z cílů bylo i ministerstvo práce a sociálních věcí, potvrdila serveru SeznamZprávy ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Také podle ní se útočníkům nepovedlo data ukrást či vyřadit systémy ministerstva. Vyjádření Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) redakce zjišťuje.

"Došlo k masivnímu kybernetickému útoku na systémy veřejné správy. Magistrátní servery útok přežily. Byla provedena odstávka pro okamžitou bezpečnostní záplatu na emailový systém," uvedl Hřib na Twitteru. Dodal zároveň, že díky uchovávání více kopií dat najednou se na magistrátu data nepoškodila. Magistrát incident nahlásil na NÚKIB.

Hackeři se podle serveru SeznamZprávy zaměřili i na ministerstvo práce. "Ano, mohu tuto informaci potvrdit. Více ale věc komentovat nebudu," řekla serveru Maláčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy