Messi a spol. zase zklamali a vděčí penaltě za to, že s Paraguayí získali alespoň bod

20. 6. 2019 7:49
Fotbalisté Argentiny ani ve svém druhém zápase na mistrovství Jižní Ameriky nezvítězili. A jen díky gólu Lionela Messiho z penalty vybojovali s Paraguayí alespoň remízu 1:1 a získali první bod. Zachránil ho brankář Franco Armani, když zneškodnil pokutový kop Derlise Gonzáleze, který mohl rozhodnout o výhře Paraguaye.
Kapitán argentinské reprezentace Lionel Messi uklidňuje spoluhráče i fanoušky, svůj tým ale na Copě América k vítězství opět dovést nedokázal | Foto: Reuters

Poté, co Argentinci na úvod podlehli 0:2 Kolumbii, jsou ve skupině B poslední o skóre za Katarem a postup do čtvrtfinále nemají ve svých rukách. Právě s Katarem, který na šampionátu hraje jako host, se utkají v neděli na závěr základní části a potřebují vyhrát, aby měli šanci. Účast ve vyřazovacích bojích už má naopak jistou Kolumbie, která si proti Kataru připsala druhou výhru na turnaji (1:0).

Paraguay, která na úvod Copy América remizovala s Katarem 2:2, poslal do vedení v 37. minutě Richard Sánchez. Po průniku Miguela Almiróna po levém křídle a jeho přihrávce k penaltovému puntíku se trefil přesně k levé tyči.

Argentinci vyrovnali po poločasové přestávce z penalty nařízené za ruku Ivána Pirise, které se sice nikdo na hřišti nedožadoval, ale sudí ji nařídil na základě videa. O pět minut později kopal penaltu i soupeř po faulu Nicoláse Otamendiho na Gonzáleze, jeho střelu k pravé tyč však gólman Armani vystihl.

Výhru Kolumbie režíroval James Rodríguez, i když se favorit proti těsné obraně soupeře a výbornému brankáři nemohl dlouho prosadit. První gól z úvodu zápasu rozhodčí kvůli ofsajdu neuznal, na začátku druhého poločasu zase po konzultaci s videem odvolal nařízenou penaltu. Nakonec rozhodla akce čtyři minuty před koncem, kdy Rodríguez poslal přesnou přihrávku Duvanu Zapatovi a ten stejně jako proti Argentině skóroval.

Fotbalisté Mexika jsou po druhé výhře ve čtvrtfinále Gold Cupu

Fotbalisté Mexika porazili na Zlatém poháru v Denveru 3:1 Kanadu a po druhé výhře ze dvou zápasů ve skupině A si zajistili jako první tým turnaje postup do čtvrtfinále. Dvěma góly se o vítězství svěřenců bývalého trenéra Barcelony Gerarda "Taty" Martina zasloužil Andrés Guardado z Betisu Sevilla.

Mexičané ve středu navázali na úvodní triumf 7:1 nad Kubou a potvrdili roli jednoho z hlavních favoritů mistrovství Severní a Střední Ameriky a Karibiku.

O druhé postupové místo se na dálku utkají Kanada a Martinik, které mají shodně po třech bodech. Tým z Malých Antil si udržel naději na čtvrtfinále středeční výhrou 3:0 nad Kubou, která je s nulou na kontě ze hry venku, ale v neděli ho čeká Mexiko. Kanada se střetne s Kubou.

Zlatý pohár, mistrovství Severní a Střední Ameriky ve fotbale:

Skupina A:

Kuba - Martinik 0:3 (0:1)

Branky: 45. Marveaux, 70. Abaul, 84. Fortune. ČK: 80. Rizo (Kuba).

Mexiko - Kanada 3:1 (1:0)

Branky: 54. a 77. Guardado, 40. Alvarado - Cavallini.

1. Mexiko 2 2 0 0 10:1 6
2. Kanada 2 1 0 1 5:3 3
3. Martinik 2 1 0 1 3:4 3
4. Kuba 2 0 0 2 0:10 0

před 9 minutami

Microsoft představil novou verzi svého operačního systému Windows

Americká softwarová společnost Microsoft ve čtvrtek oficiálně představila novou verzi svého operačního systému Windows. Na virtuální prezentaci potvrdila, že nová verze ponese označení Windows 11. Podle agentury Reuters by se měla objevit na trhu koncem letošního roku.

Nejnovější verze Windows přináší řadu změn, a to mimo jiné v designu a ovládacích prvcích. Tlačítko Start a ikony aplikací jsou ve Windows 11 nově umístěny ve střední části spodního panelu, nová verze rovněž začala používat zaoblené rohy.

Windows jsou nejrozšířenějším operačním systémem pro osobní počítače na světě. Nynější verzi Windows 10 uvedla firma na trh v roce 2015. Vývojář Microsoftu Jerry Nixon tehdy tvrdil, že půjde o poslední verzi tohoto operačního systému.

před 41 minutami

Nedávný masakr v Burkině Faso spáchaly děti ve věku 12 a 15 let

Většina ozbrojenců, kteří na začátku června v Burkině Faso zabili přes 130 lidí, byly děti ve věku od 12 do 15 let. Oznámila to s odvoláním na OSN a místní vládu agentura Reuters.

Skupina ozbrojenců v noci na 5. června zaútočila ve vesnici Solhan na hranici s Nigerem, postřílela civilisty a vypálila domy. Šlo v Burkině Faso o dosud největší akci radikálů hlásících se k teroristickým organizacím Islámský stát a Al-Káida.

Vládní mluvčí Ousseni Tamboura řekl, že většina útočníků byly děti, na což rychle reagovala OSN. Dětský fond OSN UNICEF ve svém prohlášení uvedl, že "s rozhodností odsuzuje verbování dětí a dospívajících do nevládních ozbrojených skupin". "Je to závažné porušení jejich základních práv," uvádí se v prohlášení.