Ani Tuchel, ani Nagelsmann. Do Bayernu se má vrátit dvaasedmdesátiletý Jupp Heynckes

Lukáš Zahradník Lukáš Zahradník
5. 10. 2017 14:29
Dlouho se spekulovalo, který ze dvou mladých německých trenérů převezme mnichovský Bayern po odvolaném Carlu Ancellotim. Nakonec se však podle všech informací schyluje ke čtvrtému působení Juppa Heynckese na lavičce bundesligového kolosu. Zprávu přinášejí nejvýznamnější německá média Bild a Kicker. Bayern před týdnem odvolal Carla Ancelottiho po prohře 0:3 v Paříži.
Pravděpodobný staronový trenér Bayernu Jupp Heynckes
Pravděpodobný staronový trenér Bayernu Jupp Heynckes | Foto: Reuters

Mnichov - Dvaasedmdesátiletý Jupp Heynckes bude moci navázat na své poslední působení, které završil ziskem treblu. Na jaře roku 2013 Bayern ovládl domácí soutěž, Ligu mistrů, a také německý pohár. Následně ukončil trenérskou kariéru a chystal se na užívání důchodu. Po dlouhém odpočinku se přesto vrací a již počtvrté vstoupí do stejné řeky.

Jeho následovníkem se v létě 2013 stal slavný Pep Guardiola, kterému se ale s týmem nejprestižnější evropskou klubovou soutěž vyhrát nepodařilo.

Heynckes přichází do klubu, který v poslední době zasáhly rozepře v kabině mezi hráči a bývalým trenérem Ancelottim a zároveň hned ze začátku sezony nabral ztrátu pěti bodů na vedoucí Dortmund.

Zkušený kouč bude mít šanci navázat na poslední úspěchy a přidat další trofeje do svého bohatého životopisu. Ten čítá vyjma Bayernu také působení v Realu Madrid, se kterým vyhrál v roce 1998 Ligu mistrů, mimo jiné vedl také další španělský klub Bilbao či portugalskou Benficu Lisabon.

Šéfové Bayernu Karl-Heinz Rumennige s Uli Hoennesem tak nakonec vytáhli překvapivý tah. V průběhu sezony do mužstva přivádí vyzkoušenou variantu  s tím, že dle Bildu má jít o záskok jen do konce sezony. Dá se tedy předpokládat, že po jejím uplynutí bude opět na stole angažmá nadějného a dlouho dopředu deklarovaného Juliana Nagelsmanna.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Slovenští poslanci drželi minutu ticha za Jaroslava Kuberu

Slovenští poslanci v úterý minutou ticha uctili památku šéfa českého Senátu Jaroslava Kubery, který zemřel v pondělí ve věku 72 let. Učinili tak na úvod své schůze slovenské sněmovny a z podnětu jejího předsedy Andreje Danka.

"S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu o úmrtí významného českého státníka, přítele Slovenska, politika, předsedy českého Senátu, pana Jaroslava Kubery. Prosím, abychom minutou ticha uctili významného člověka, který neskutečně miloval Slovenskou republiku," řekl Danko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy