Ani Sparta, ani Plzeň. Liberecký útočník Potočný má namířeno do Baníku Ostrava

Jiří Škuba Jiří Škuba, Stanislav Hrabě
28. 1. 2020 14:47
Devět gólů, dvě asistence. Díky exkluzivní podzimní bilanci je z Romana Potočného žhavé zimní zboží. Libereckého útočníka nakonec zřejmě uloví Baník Ostrava - Potočný za ním už také odletěl na soustředění na Maltu.
Roman Potočný
Roman Potočný | Foto: Milan Kammermayer

Potočnému v Liberci po sezoně končí smlouva, o to víc je pro zájemce atraktivnější. K mání by totiž mohl být za přijatelnou cenu ve výši cca dvou milionů korun.

"Hráčů, kteří mají dlouhodobě čísla jako Roman, na trhu moc není. Jsem kvůli němu v kontaktu se zahraničními i českými kluby," prohlásil agent Jiří Müller v rozhovoru pro Isport.cz.

V Ostravě se o Potočného intenzivně zajímali již loni. "S Baníkem jsme byli jednu dobu už strašně blízko, ale pak se dohoda zase hodně vzdálila," vysvětluje Müller.

Nyní vše nasvědčuje tomu, že přestupová sága nakonec skončí vzájemným souzněním. Potočný už podle informací Aktuálně.cz přiletěl na Maltu, kde se Baník připravuje na jarní část sezony a kde absolvoval zimní turnaj Tipsport Cup. "Něco se rýsuje, ale nic hotového ještě není," prohlásil zdroj blízký ostravskému klubu.

Potočný, který prošel mládežnickými výběry Sparty, má za sebou zkušenosti z angažmá v Bohemians, Opavě či v Teplicích. Před pěti lety ovšem strávil rok v tehdy divizních Brozanech, z nichž se zpět do ligy musel prostřílet.

A loňský podzim se mu natolik vydařil, že se objevil na seznamu potenciálních posil dokonce v Plzni nebo ve Spartě. S nějvětší pravděpodobností ovšem nakonec zamíří do Baníku Ostrava.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Schodek rozpočtu se může přiblížit půl bilionu korunám, připustila Schillerová

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) připustila, že schodek státního rozpočtu se letos může přiblížit 500 miliardám korun. Nevyloučila to, že požádá Sněmovnu o další zvýšení schodku. Řekla to ve středu v České televizi. Naposledy Sněmovna souhlasila se zvýšením schodku na 300 miliard korun 22. dubna. Před pandemií koronaviru byl schodek rozpočtu letos naplánován na 40 miliard korun.

Nejvyšší deficit doposud měl rozpočet za rok 2009 kvůli dopadům světové hospodářské krize, a to přes 192 miliard korun.

Ke konci května skončilo hospodaření státu schodkem 157,4 miliardy korun z dubnového schodku 93,8 miliardy korun. Květnový výsledek je tak nejhorší od vzniku ČR.

Zdroj: ČTK
Další zprávy