Ani Sparta, ani Plzeň. Liberecký útočník Potočný má namířeno do Baníku Ostrava

Jiří Škuba Jiří Škuba, Stanislav Hrabě
28. 1. 2020 14:47
Devět gólů, dvě asistence. Díky exkluzivní podzimní bilanci je z Romana Potočného žhavé zimní zboží. Libereckého útočníka nakonec zřejmě uloví Baník Ostrava - Potočný za ním už také odletěl na soustředění na Maltu.
Roman Potočný
Roman Potočný | Foto: Milan Kammermayer

Potočnému v Liberci po sezoně končí smlouva, o to víc je pro zájemce atraktivnější. K mání by totiž mohl být za přijatelnou cenu ve výši cca dvou milionů korun.

"Hráčů, kteří mají dlouhodobě čísla jako Roman, na trhu moc není. Jsem kvůli němu v kontaktu se zahraničními i českými kluby," prohlásil agent Jiří Müller v rozhovoru pro Isport.cz.

V Ostravě se o Potočného intenzivně zajímali již loni. "S Baníkem jsme byli jednu dobu už strašně blízko, ale pak se dohoda zase hodně vzdálila," vysvětluje Müller.

Nyní vše nasvědčuje tomu, že přestupová sága nakonec skončí vzájemným souzněním. Potočný už podle informací Aktuálně.cz přiletěl na Maltu, kde se Baník připravuje na jarní část sezony a kde absolvoval zimní turnaj Tipsport Cup. "Něco se rýsuje, ale nic hotového ještě není," prohlásil zdroj blízký ostravskému klubu.

Potočný, který prošel mládežnickými výběry Sparty, má za sebou zkušenosti z angažmá v Bohemians, Opavě či v Teplicích. Před pěti lety ovšem strávil rok v tehdy divizních Brozanech, z nichž se zpět do ligy musel prostřílet.

A loňský podzim se mu natolik vydařil, že se objevil na seznamu potenciálních posil dokonce v Plzni nebo ve Spartě. S nějvětší pravděpodobností ovšem nakonec zamíří do Baníku Ostrava.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy