Ani Sparta, ani Plzeň. Liberecký útočník Potočný má namířeno do Baníku Ostrava

Jiří Škuba Jiří Škuba, Stanislav Hrabě
28. 1. 2020 14:47
Devět gólů, dvě asistence. Díky exkluzivní podzimní bilanci je z Romana Potočného žhavé zimní zboží. Libereckého útočníka nakonec zřejmě uloví Baník Ostrava - Potočný za ním už také odletěl na soustředění na Maltu.
Roman Potočný
Roman Potočný | Foto: Milan Kammermayer

Potočnému v Liberci po sezoně končí smlouva, o to víc je pro zájemce atraktivnější. K mání by totiž mohl být za přijatelnou cenu ve výši cca dvou milionů korun.

"Hráčů, kteří mají dlouhodobě čísla jako Roman, na trhu moc není. Jsem kvůli němu v kontaktu se zahraničními i českými kluby," prohlásil agent Jiří Müller v rozhovoru pro Isport.cz.

V Ostravě se o Potočného intenzivně zajímali již loni. "S Baníkem jsme byli jednu dobu už strašně blízko, ale pak se dohoda zase hodně vzdálila," vysvětluje Müller.

Nyní vše nasvědčuje tomu, že přestupová sága nakonec skončí vzájemným souzněním. Potočný už podle informací Aktuálně.cz přiletěl na Maltu, kde se Baník připravuje na jarní část sezony a kde absolvoval zimní turnaj Tipsport Cup. "Něco se rýsuje, ale nic hotového ještě není," prohlásil zdroj blízký ostravskému klubu.

Potočný, který prošel mládežnickými výběry Sparty, má za sebou zkušenosti z angažmá v Bohemians, Opavě či v Teplicích. Před pěti lety ovšem strávil rok v tehdy divizních Brozanech, z nichž se zpět do ligy musel prostřílet.

A loňský podzim se mu natolik vydařil, že se objevil na seznamu potenciálních posil dokonce v Plzni nebo ve Spartě. S nějvětší pravděpodobností ovšem nakonec zamíří do Baníku Ostrava.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Dámský gambit na Netflixu vidělo 62 milionů lidí, v Česku je druhý

Minisérii z šachového prostředí Dámský gambit, ve které hlavní roli ztvárnila Anya Taylor-Joyová, na platformě Netflix vidělo 62 milionů lidí. Firma čísla sledovanosti obvykle nezveřejňuje, činí tak jen v případě mimořádných úspěchů. Netflix zveřejnil 23. října všech sedm dílů Dámského gambitu, které od té doby patří do desítky nejsledovanějších pořadů v USA, Velké Británii, Argentině nebo Izraeli. Momentálně je minisérie druhou nejžádanější položkou Netflixu v Česku, hned za čtvrtou řadou seriálu Koruna.

Podle Netflixu dále Dámský gambit obecně posílil zájem o šachy. Hledání tohoto slova na Googlu stouplo dvojnásobně, uživatelé serveru eBay.com dvakrát častěji hledají předměty související s šachami a webu Chess.com se pětinásobně zvýšil počet zaregistrovaných uživatelů.

Další zprávy