Ani Sparta, ani Plzeň. Liberecký útočník Potočný má namířeno do Baníku Ostrava

Jiří Škuba Jiří Škuba, Stanislav Hrabě
28. 1. 2020 14:47
Devět gólů, dvě asistence. Díky exkluzivní podzimní bilanci je z Romana Potočného žhavé zimní zboží. Libereckého útočníka nakonec zřejmě uloví Baník Ostrava - Potočný za ním už také odletěl na soustředění na Maltu.
Roman Potočný
Roman Potočný | Foto: Milan Kammermayer

Potočnému v Liberci po sezoně končí smlouva, o to víc je pro zájemce atraktivnější. K mání by totiž mohl být za přijatelnou cenu ve výši cca dvou milionů korun.

"Hráčů, kteří mají dlouhodobě čísla jako Roman, na trhu moc není. Jsem kvůli němu v kontaktu se zahraničními i českými kluby," prohlásil agent Jiří Müller v rozhovoru pro Isport.cz.

V Ostravě se o Potočného intenzivně zajímali již loni. "S Baníkem jsme byli jednu dobu už strašně blízko, ale pak se dohoda zase hodně vzdálila," vysvětluje Müller.

Nyní vše nasvědčuje tomu, že přestupová sága nakonec skončí vzájemným souzněním. Potočný už podle informací Aktuálně.cz přiletěl na Maltu, kde se Baník připravuje na jarní část sezony a kde absolvoval zimní turnaj Tipsport Cup. "Něco se rýsuje, ale nic hotového ještě není," prohlásil zdroj blízký ostravskému klubu.

Potočný, který prošel mládežnickými výběry Sparty, má za sebou zkušenosti z angažmá v Bohemians, Opavě či v Teplicích. Před pěti lety ovšem strávil rok v tehdy divizních Brozanech, z nichž se zpět do ligy musel prostřílet.

A loňský podzim se mu natolik vydařil, že se objevil na seznamu potenciálních posil dokonce v Plzni nebo ve Spartě. S nějvětší pravděpodobností ovšem nakonec zamíří do Baníku Ostrava.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Soud na Slovensku potrestal 14 lety vězení bývalého elitního prokurátora

Soud na Slovensku uznal bývalého šéfa elitní složky prokuratury Dušana Kováčika vinným z korupce a z dalších trestných činů. Za to mu vyměřil 14 let vězení a trest propadnutí majetku. Vůči tomuto rozhodnutí soudu první instance se lze odvolat.

Kováčik je zatím nejvýše postaveným někdejším představitelem slovenské justice, který byl odsouzen, byť nepravomocně, po několika vlnách zatýkání vysokých úředníků, podnikatelů či soudců. Tato zatýkání Slovensko zažilo po loňských parlamentních volbách, které skončily porážkou do té doby vládních sociálních demokratů (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica.

Zdroj: ČTK
Další zprávy