Ani skvělý Rosický Arsenalu do čela ligy nepomohl

12. 2. 2014 23:06
Fotbalisté Arsenalu ve šlágru anglické ligy remizovali 0:0 s obhájcem titulu Manchesterem United.
Tomáš Rosický z Arsenalu v souboji s Robinem van Persiem z Manchesteru United
Tomáš Rosický z Arsenalu v souboji s Robinem van Persiem z Manchesteru United | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu ve šlágru anglické ligy remizovali 0:0 s obhájcem titulu Manchesterem United. Londýnský tým, za který odehrál 74 minut reprezentační kapitán Tomáš Rosický, zůstal v tabulce druhý s bodovou ztrátou na vedoucí Chelsea.

Arsenal byl nebezpečnějším týmem

Arsenal se vzpamatoval ze sobotní drtivé porážky 1:5 z Liverpoolu, ale herní převahu na svém stadionu Emirates využít nedokázal. Několika skvělými akcemi se blýskl i český záložník, se svými spoluhráči ale žádnou do gólového vyústění nedotáhl.

Po hodině hry vyhlavičkoval střelu hlavou Koscielnyho z brankové čáry jeden z obránců United, v závěru zápasu pak předvedli výborné zákroky oba brankáři.

V závěru zářili oba brankáři

Domácí Szczesny zlikvidoval gólovou hlavičku bývalému hráči "Kanonýrů" Van Persiemu. Manchesterský De Gea zase vytěsnil během pár minut dva nebezpečného pokusy Cazorly. Gólově se v předposlední minutě hrací doby neurodilo ani z přímého kopu Özila z hranice vápna.

United svému rivalovi nepodlehli pošesté za sebou. V posledních pěti ligových zápasech však pouze jednou zvítězili a zůstávají na sedmém místě se ztrátou 15 bodů na Chelsea.

Fulham sahal po další senzaci

Poslední Fulham po minulé remíze 2:2 s Manchesterem United málem obral o body dalšího favorita. Liverpool však v Londýně dvakrát dotáhl nepříznivý stav a nakonec díky penaltě kapitána Gerrarda z poslední minuty vyhrál 3:2. "Reds" neprohráli sedmé utkání v řadě a upevnili si čtvrté místo v tabulce

Pátý Tottenham zvítězil v Newcastlu jasně 4:0. Dvě branky si připsal Adebayor, jenž dal za posledních pět ligových utkání pět gólů. Další trefy zaznamenali Paulinho a střídající Chadli.

Dva zápasy se kvůli vichru neodehrály

Kvůli silnému vichru, který může na severozápadě Anglie dosahovat rychlosti až 160 kilometrů v hodině pak byly odloženy zmíněné duely Manchester City - Sunderland a Everton - Crystal Palace. Oba měly výkop plánovaný na 20:45, náhradní termíny zatím nebyly stanoveny.

Manchester City uvedl na svém twitterovém účtu, že by nebylo možné zajistit bezpečnost fanoušků. V Liverpoolu se zase obávali o bezpečnost kvůli poškození nedaleké budovy, takže utkání Evertonu zrušili 35 minut před začátkem. Kolem stadionu Goodison Park bylo uzavřeno několik silnic.

Britské úřady dnes podle BBC kvůli mimořádné síle větru vyhlásily nejvyšší stupeň pohotovosti, což znamená, že vichřice nejspíš způsobí škody a ohrozí životy. Meteorologický ústav varoval, že vichr může poškozovat objekty a způsobit výpadky dodávek elektřiny.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:

Arsenal - Manchester United 0:0, Newcastle - Tottenham 0:4 (19. a 82. Adebayor, 53. Paulinho, 88. Chadli), Fulham - Liverpool 2:3 (8. vlastní Touré, 63. Richardson - 41. Sturridge, 72. Coutinho, 90. Gerrard z pen.), Stoke - Swansea 1:1 (17. Crouch - 52. Chico). Zápasy Manchester City - Sunderland a Everton - Crystal Palace byly odloženy kvůli silnému větru.

1. Chelsea 26 17 6 3 48:21 57
2. Arsenal 26 17 5 4 48:26 56
3. Manchester City 25 17 3 5 68:27 54
4. Liverpool 25 15 5 5 63:30 50
5. Tottenham 26 15 5 6 36:32 50
6. Everton 25 12 9 4 37:26 45
7. Manchester United 26 12 6 8 41:31 42
8. Southampton 26 10 9 7 37:29 39