Anglie ztratila Barryho, místo něj na Euro pojede Jagielka

28. 5. 2012 19:21
Záložník Manchesteru City si natrhl sval v podbřišku
Gareth Barry (vpravo) v anglické fotbalové reprezentace.
Gareth Barry (vpravo) v anglické fotbalové reprezentace. | Foto: Reuters

Londýn - Anglická reprezentace se bude muset na mistrovství Evropy obejít bez záložníka Garetha Barryho z Manchesteru City. Jednatřicetiletého fotbalistu na šampionát podle serveru BBC nepustí natržený sval v podbřišku. Trenér Roy Hodgson už jako náhradu povolal obránce Phila Jagielku z Evertonu.

Barry se zranil v sobotním přípravném utkání v Norsku, které Anglie vyhrála 1:0. Bývalý záložník Aston Villy nastoupil ve druhém poločasu, po třiceti minutách však musel kvůli zdravotním potížím střídat a dnešní vyšetření odhalila natržený sval.

V uplynulé sezoně Barry pomohl City k zisku prvního titulu po 44 letech, v anglické reprezentaci odehrál 53 zápasů. Jagielka má na kontě jedenáct startů za národní tým.

Anglie se na evropském šampionátu v základní skupině D utká s domácí Ukrajinou, Švédskem a Francií.