29. 5. 2013 23:25
Fotbalisté Anglie a Irska spolu ve Wembley remizovali 1:1.
Anglie - Irsko (střelec hostí Shane Long)
Anglie - Irsko (střelec hostí Shane Long) | Foto: Reuters

Londýn - Ani na čtvrtý pokus v řadě neporazili fotbalisté Anglie v derby irského soupeře a před vyprodaným Wembley se tentokrát oba rivalové rozešli smírně 1:1. Za domácí se trefil ve 23. minutě Lampard, za hosty o deset minut dříve Long.

Angličtí fotbalisté v nových bílých dresech chtěli dát svému prozatímnímu kapitánovi Ashleymu Coleovi dárek k oslavě jeho 100. reprezentačního zápasu (dodatečně, protože dnes odehrál již 102. zápas v národním týmu), jenže houževnatý soupeř byl proti.

A již ve 13. minutě udeřil, když Keane vybojoval míč u pokutového území, předložil jej do strany na Colemana, který z první odcentroval a Long nádhernou hlavičkou překonal Harta.

Domácí se i nadále tlačili do ofenzivy, jenže jejich akce končili před pokutovým územím soupeře. Výjimkou byla ta, kterou vedl Sturridge, který si počkal na náběh Lamparda mezi irské stopery a ten chytrou střelou vyrovnal.

Hosté reklamovali, že záložník Chelsea hrál rukou, opakované záběry dokazovaly, že bylo vše dle pravidel. Zápas se i nadále vedl v bojovném duchu a když v závěru tváří v tvář Fordovi neuspěl střídající Oxlade-Chamberlain, skončil zápas zaslouženou remízou.

Angličané před pokračováním kvalifikace o postup na MS 2014 odehrají ještě jeden přátelský zápas, když se v neděli v Riu de Janeiru utkají právě s pořadateli turnaje - Brazílií.

Ve středu večer odehrála své přátelské utkání i další evropská velmoc - Německo. Naši západní soupeři porazili 4:2 Ekvádor, když domácí vedli již ve 24. minutě 4:0!