Anglická liga na Digi Sport. Poběží i na O2 TV, na UPC ne

Luděk Mádl Luděk Mádl
15. 8. 2014 14:50
Příští dvě sezony anglické fotbalové Premier League odvysílá v Česku stanice Digi Sport
Góly Tomáše Rosického v anglické lize uvidí v příštích dvou sezonách diváci Digi Sport
Góly Tomáše Rosického v anglické lize uvidí v příštích dvou sezonách diváci Digi Sport | Foto: Reuters

Praha - Anglická fotbalová liga se v příštích dvou letech bude v Česku i na Slovensku vysílat v televizi Digi Sport.

Potvrdil to Róbert Greguš, ředitel Slovak Sport TV, tedy televize, která vysílala uplynulou sezonu soutěže.

Kromě platformy Digi TV půjde tento kanál s anglickou ligou vyladit v Česku také na O2 TV.

"Jednali jsme do poslední chvíle, ale teď už je to jisté: Měli jsme na anglickou Premier League opci, ale rozhodli jsme se jí nevyužít. Příští dvě sezony anglické ligy tedy odvysílá Digi Sport," řekl Greguš deníku Aktuálně.cz

Jeho slova jistě nepotěší klienty největšího kabelového operátora v Česku, společnosti UPC. Ta ve svých propagačních materiálech lákala nové zákazníky právě na anglickou fotbalovou ligu, a to i pro nadcházející sezonu.

Slovak Sport TV je totiž od zimy součástí její nabídky. Jenže teď se z vysílání Slovak Sport TV anglická Premier League vytratí. A zákazníci UPC mají smůlu, neuvidí ji.

Digi Sport totiž běží na platformě Digi TV, která je konkurentem UPC - a nelze tedy rozhodně očekávat, že by se Digi Sport v nabídce UPC mohl objevit.

Reakce UPC? "Společnost UPC se omlouvá fanouškům anglického fotbalu. Bohužel se nám potvrdila zpráva o ztrátě práv na anglickou fotbalovou ligu pro rok 2014/2015 provozovatelem kanálu Slovak Sport. V sobotu tedy na tomto kanálu nebudou přenosy z této ligové soutěže vysílány. Nastalou situaci bude společnost UPC s provozovatelem Slovak Sportu nadále řešit. Ještě jednou se tímto omlouváme za mylnou komunikaci s našimi zákazníky o obsahu programové skladby.," říká Martin Pavlíček, mluvčí UPC.

Kromě anglické ligy má Digi Sport práva také na italskou a francouzskou nejvyšší soutěž ve fotbale. Z každého kola Premier League hodlá zařadit až 10 zápasů.

Vacek, Telecom, Slovak Sport, Digi Sport...

Na Digi Sport už se Premier League vysílala v letech 2010-13. Na další tříleté období získala vysílací práva pro ČR a SR společnost Pragosport, vedená Jaroslavem Vackem. Hovořilo se tehdy o sumě 9 milionů eur.

Vackovi ale nevyšel předběžně domluvený obchod se skupinou Nova. Na barrandovském kopci se objevily ekonomické problémy a Vacek najednou neměl na svá práva odbyt. Prodal je tedy slovenskému Telecomu.

Ten dostal možnost prodávat sublicence. Pro minulou sezonu ji proda Slovak Sport TV. A na další dvě sezony ji tedy poskytne Digi TV a jejímu kanálu Digi Sport.

Ještě ve čtvrtek odmítal nový držitel sublicence vysílání Premier League oficiálně potvrdit.  „Je to komplikované, oficiální vyjádření vydáme až v pátek až kolem oběda. Pokud ale bude od Digi TV připravený jakýkoliv obsah, bude pro české diváky dostupný na kanálu Digi Sport 1,“ řekl pro Hospodářské noviny Marcel Šatánek, generální ředitel společnosti Digi Slovakia, která sportovní stanice provozuje.

Proč se Slovak Sport TV vysílání Premier League vzdala? "Nebyla to pro nás levná záležitost. Určitá skupina lidí má asi o tu soutěž velký zájem, ale za rok, co jsme vysílali Premier League, v Česku projevily o její vysílání zájem UPC, Digi CZ a Telefónika O2. Ostatní čeští diváci neměli možnost ligu sledovat," říká Róbert Greguš.

Jinými slovy nepodařilo se mu exkluzivní produkt prodat tak, jak si představoval. "Jestli jsme na tom prodělali? Takhle to hodnotit neumím. Ale naše očekávání se nenaplnila," říká Greguš.

Máte rádi zpravodajský on-line deník Aktuálně.cz? Nominujte nás v anketě českého internetu Křišťálová lupa. Hlasovat můžete zde. Za Váš hlas děkujeme!

 

Právě se děje

před 25 minutami

Růst ekonomiky loni zpomalil na 2,5 procenta, uvedl ČSÚ ve zpřesněném odhadu

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. V úetrý to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Statistici tak zpřesnili své předchozí odhady z počátku března. Podle nich loňský růst ekonomiky činil 2,4 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně stoupl o 1,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy