Konec nadějím. Amatérské fotbalové soutěže už se letos nerozběhnou

Sport ČTK Sport, ČTK
27. 10. 2020 13:31
Fotbalové soutěže od třetí ligy níže včetně domácího poháru se už letos hrát nebudou. Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR na dnešním jednání rozhodl o tom, že je kvůli zhoršené koronavirové situaci v zemi až do konce roku přeruší. Na sociální síti twitter o tom informoval generální sekretář FAČR Jan Pauly.
Soccer Football - Europa League - Slovan Bratislava Training - Molineux Stadium, Wolverhampton, Britain - November 6, 2019   General view of balls during training   Actio
Soccer Football - Europa League - Slovan Bratislava Training - Molineux Stadium, Wolverhampton, Britain - November 6, 2019 General view of balls during training Actio | Foto: Reuters

FAČR řídí v Česku amatérské fotbalové soutěže od třetích lig níže a také pohár MOL Cup. Profesionální první a druhou ligu organizuje Ligová fotbalová asociace, která požádala o výjimku a jedná s ministerstvem o tom, aby nejvyšší soutěž mohla znovu začít.

Veškeré sportovní soutěže v zemi jsou od první poloviny října zakázány. Výjimku dostaly pouze mezinárodní akce jako tenisový turnaj žen v Ostravě, galavečer MMA v Brně či domácí zápasy Sparty, Liberce a Slavie ve fotbalové Evropské lize. Sport je v Česku zastaven jako v jedné z mála zemí na světě.

Fotbalová republika, díl pátý: Rváčov | Video: Sport
 

Právě se děje

Další zprávy