"Panebože, vsadil jsem všechno." Legenda Arsenalu Merson popsal, jak propadl hazardu

mar mar
26. 9. 2022 8:27
Bývalý anglický reprezentant Paul Merson velkou část své hráčské kariéry prohýřil. Přestože to vypadalo, že se ze svých závislostí po odchodu do fotbalového důchodu dostal, nedávno málem přišel o všechno kvůli online sázení.
Tým Arsenalu slaví v roce 1991 anglický titul. Paul Merson byl v této sezoně se 13 góly druhým nejlepším střelcem mužstva po Alanu Smithovi.
Tým Arsenalu slaví v roce 1991 anglický titul. Paul Merson byl v této sezoně se 13 góly druhým nejlepším střelcem mužstva po Alanu Smithovi. | Foto: Reuters

"Pamatuju si, jak jsem seděl v předsíni a myslel na sebevraždu. Děti si hrály a já jsem si říkal: Panebože, vsadil jsem všechno," popsal svůj propad do světa hazardu Merson, někdejší hráč Aston Villy, Arsenalu či Middlesbrough.

Během koronavirových lockdownů prosázel v přepočtu přes čtyři miliony korun. Pronásledovaly jej výčitky a černé myšlenky.

Jeho kariéru provázely především problémy s alkoholem, k sázení a gamblingu se dostal až později. Přestože dle svých slov v některých fázích kariéry pil prakticky denně, byl schopný plnit své povinnosti.

"Vypil jsem klidně 35 piv týdně. V pití jsem byl dobrý a měl jsem štěstí, že jsem neměl kocoviny. Nikdy jsem nemusel vynechat jediný den tréninku. Stalo se mi i to, že jsem šel z hospody rovnou na trénink," přiznal se v povídání pro Telegraph. 

Merson, jenž s Arsenalem slavil tituly v letech 1989 a 1991, v rozhovorech otevřeně hovoří o tom, že měl opravdu vážné osobní problémy. Trpěl úzkostmi a kromě častých alkoholových dýchánků se zapletl také s drogami. Užívání kokainu u něj spustilo paranoiu.

Bývalý anglický reprezentační záložník byl také závislý na hazardu, ve kterém přicházel o obrovské částky. Utíkal jen k fotbalu.

"Hrál jsem s čistou hlavou. Se všemi mými problémy mimo hřiště pro mě vždycky ta hodina a půl byly naprostým blahem. Zkusil jsem na soupeře, cokoli jsem chtěl, byl jsem odvážný hráč," mluvil dál účastník Eura 1992 a MS 1998.

Jen během své kariéry prohrál okolo sedmi milionů liber. Později se mu podařilo ze závislostí dostat a nyní jako expert pracuje pro televizi Sky Sports. Pro deník The Sun ale přiznal, že během covidové pandemie se ke gamblingu vrátil a prohrál většinu svých úspor.

"Dostal jsem volno od Sky Sports a ze začátku jsem si to užíval. Byl jsem na zahradě s mými nejmenšími dětmi, venku bylo krásně," mluvil o začátcích pandemie.

"Pak jsem ale pořád hltal zprávy a vrátily se moje úzkosti. Říkal jsem si, že možná už nikdy nebudou sobotní studia a říkal jsem si, že už si nic nevydělám," popisoval své stavy během lockdownů, kdy byla přerušena většina sportovních akcí. 

Úzkosti souvisely i s tím, že Mersonovy starší děti z předešlých dvou manželství žijí v blahobytu a svým nejmladším potomkům by chtěl dopřát stejnou životní úroveň. 

"Měli jsme s manželkou naspořených 160 tisíc liber (4,4 milionu korun). Já jsem je prohrál na pár sázkách. Všechno to bylo na online sázkách," přiznal se Merson.

Sázel třeba i na stolní tenis, o kterém téměř nic nevěděl. "Všechny sporty byly zastavené, takže nebylo moc na co jiného sázet," vysvětlil.

Předchozí dvě manželství se Mersonovi kvůli jeho závislostem rozpadla. Proto se nyní snaží dělat vše pro to, aby jeho propad hazardu v době covidové pandemie byl poslední.

Aktuálně jeho plat chodí manželce Kate a Merson dostává pouze "kapesné". Zároveň se snaží pomáhat lidem, kteří hazardu také podlehli, a podporuje aplikaci Recoverlution, která jim má pomoci.

Připomeňte si jeden ze slavných gólů Paula Mersona:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

FBI prohledá v kauze utajovaných dokumentů soukromý dům bývalého viceprezidenta Pence

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) v rámci šetření kauzy utajovaných dokumentů v příštích dnech prohledá soukromý dům bývalého viceprezidenta Mikea Pence v Indianě, napsal ve čtvrtek list The Wall Street Journal. U Pence, stejně jako u prezidenta Joea Bidena, našli jeho spolupracovníci dokumenty označené jako tajné. Kauza utajovaných dokumentů začala loni v srpnu, když agenti FBI našli v soukromém sídle exprezidenta Donalda Trumpa na Floridě několik krabic materiálů, které měl Trump odevzdat po odchodu z Bílého domu.

Jak bývalí prezidenti a viceprezidenti zacházeli s utajovanými dokumenty nyní vyšetřuje ministerstvo spravedlnosti. Biden a Pence oba uznali, že malé množství citlivých materiálů neměli uchovávat ve svých soukromých nemovitostech a prohlásili, že s úřady budou "plně spolupracovat". V Bidenově washingtonské kanceláři a jeho dvou domech našli vyšetřovatelé "malé množství dokumentů" a k dalšímu přezkumu si odnesli materiály datované až desítky let do minulosti, kdy byl Biden americkým senátorem.

"Když ve funkci končí jeden prezident a nastupuje nový, v Bílém domě nejsou žádné dokumenty, žádné složky a počítače jsou naprosto prázdné," řekl WSJ David Marchik, autor knihy The Peaceful Transfer of Power (Nenásilné předání moci), která mapuje předávání moci mezi americkými prezidenty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy