Ajax pozlobíme, věří v Jablonci. Hrát můžeme s kýmkoli

ČTK Sport ČTK, Sport
7. 8. 2015 15:57
Přestože jim dnešní los závěrečného 4. předkola Evropské ligy přisoudil těžkého soupeře, slavný Ajax Amsterodam, necítí se jablonečtí fotbalisté předem poraženi.
Radost jabloneckých v Kodani. A jaké to bude v Amsterdamu?
Radost jabloneckých v Kodani. A jaké to bude v Amsterdamu? | Foto: ČTK

Nyon - Přestože jim dnešní los závěrečného 4. předkola Evropské ligy přisoudil těžkého soupeře, slavný Ajax Amsterdam, necítí se jablonečtí fotbalisté předem poraženi. Věří, že favorita mohou překvapit stejně jako v předchozím kole Kodaň, kterou vyřadili.

"Los pro nás nebyl úplně příznivý, ale je to pořád jen los. Ajax je samozřejmě jednoznačný favorit, ale přesvědčili jsme se i teď s Kodaní, že zahrát se dá s kýmkoliv. Věříme v to, že Ajax můžeme pozlobit tak, jak jsme to zvládli s Kodaní," řekl pro klubový web kapitán Tomáš Hübschman.

"Jsme ještě plni dojmů po včerejším úspěchu v Kodani. Ale i tam jsme se přesvědčili, že můžeme se dá uspět i proti favoritovi. Také v souboji s Ajaxem se proto necítíme předem poraženi," dodal trenér Jaroslav Šilhavý.

"Musíme věřit ve své síly"

Severočeši věří, že s podobně dobrým výkonem jako v Kodani, kde vyhráli 3:2, mohou znovu uspět. "Samozřejmě náš herní projev asi nebude takový, že bychom byli favorité a měli svého soupeře mačkat. Ale určitým stylem hry je můžeme pozlobit. Je to i otázka štěstí. Musíme věřit ve své síly a věřit tomu, že tím svým způsobem můžeme i postoupit do skupiny Evropské ligy," uvedl Hübschman.

Ajax se do 4. předkola dostal poté, co nečekaně vypadl ve 3. předkole Ligy mistrů s Rapidem Vídeň, s nímž Jablonec v červenci remizoval na soustředění v přípravném utkání 0:0.

"Ajax je samozřejmě kvalitní tým, hrál Ligu mistrů. Ale myslím si, že tím, že hrál Ligu mistrů s Rapidem Vídeň, s kterým jsme se potkali na soustředění v Rakousku, se dají teoreticky oba týmy srovnat," podotkl Hübschman.

Šilhavý je rád za fanoušky

"Ajax patří mezi tradiční evropské velkokluby a tak věhlasný soupeř se v Jablonci už dlouho neukázal. Celá Evropa považovala za překvapení jeho vypadnutí v týdnu z předkola Ligy mistrů. Jsme rádi za fanoušky, že uvidí takový svátek. I pro nás bude měření s holandským vicemistrem velmi zajímavé a hrozně se na to těšíme," uvedl Šilhavý.

"Soupeř začíná nizozemskou ligu v prvním kole těžkým zápasem na hřišti Alkmaaru a určitě ho chceme sledovat osobně," dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy