Agüero pomohl Plzni, Zlatan sejmul Anderlecht čtyřmi góly

23. 10. 2013 19:54
Manchester City v Moskvě prohrával, ale argentinský útočník Sergio Agüero dvěma góly zápas otočil.
Podívejte se na všechny čtyři branky, kterými Zlatan Ibrahimovič znemožnil v Lize mistrů Anderlecht Brusel. | Video: youtube.com

Moskva - V Plzni mohou děkovat Sergiu Agüerovi za uchování naděje na třetí místo v tabulce základní skupiny Ligy mistrů. Argentinský útočník totiž dvěma góly otočil zápas Manchesteru City na hřišti CSKA Moskva.

Ruský klub prohrál 1:2 a stále tak může počítat jen se třemi body, které získal díky domácí výhře právě nad plzeňskou Viktorií.

Domácí šli sice do vedení, když brankáře City Harta překonal ve 32. minutě Tošič. Jenže radost v Moskvě vydržela jen dvě minuty, než Agüero vyrovnal. Tentýž hráč pak ve 42. minutě dokonal bleskový obrat.

Zlatan zničil čtyřmi góly Anderlecht

Hlavní hvězdou středečního večera byl švédský útočník Zlatan Ibrahimovič. Hvězda Paris St. Germain zařídila čtyřmi góly výhru svého týmu na hřišti belgického Anderlechtu. Pařížané vyhráli 5:0, zbylý gól přidal Edinson Cavani.

Francouzský velkoklub s plným počtem devíti bodů jednoznačně vévodí tabulce skupiny C s impozantním skóre 12:1. Anderlecht je naopak poslední bez bodu.

O druhé postupové místo se tak budou zřejmě přetahovat Olympiakos Pireus s Benficou. Oba týmy se v utkání hraném v portugalské metropoli rozešli smírně 1:1 a mají shodně čtyři body.

Real si díky Ronaldovi poradil s Juventusem

Ve šlágru třetího kola Ligy mistrů si Real Madrid poradil s Juventusem, když zvítězil těsně 2:1. Všechny góly padly v prvním poločase. Na rychlý gól Cristiana Ronalda sice odpověděl hostující Llorente, portugalský kouzelník však v závěru první půle zápas rozhodl proměněnou penaltou a potvrdil pozici nejlepšího střelce Ligy mistrů.

Šance "staré dámy" zhasly definitivně tři minuty po obrátce, kdy byl za loket do obličeje Ronalda přísně vyloučen stoper Chiellini. Výkony Juventusu zatím zůstávají za očekáváním, italský mistr nevyhrál ani ve třetím zápase a zatím získal pouhé dva body.

Ve druhém utkání skupiny vyhrál Galatasary 3:1 nad Kodaní a vyhoupl se na druhé místo za Real. Domácí rozhodli v první půli po trefách Mela, Sneijdera a Drogby.

United se protrápili k hubené výhře

Trápení Manchesteru United pokračuje. Svěřenci kouče Davida Moyese se hodně nadřeli na domácí hubenou výhru 1:0 nad San Sebastianem. Rudí ďáblové ani sami neskórovali, zápas rozhodl vlastní gól hostů již ve druhé minutě zápasu.

Manchester i přes nepřesvědčivé výkony vede se 7 body tabulku skupiny A. Druhý je Leverkusen, který vyhrál jasně 4:0 na Šachťarem Doněck s Tomášem Hübschmanem v základní sestavě. Dvě branky vstřelil kanonýr Kiessling.

Aktualizujeme

3. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Manchester United - San Sebastian 1:0 (1:0)

Branka: 2. vlastní I. Martínez. Rozhodčí: Nijhuis (Niz.).

Bayer Leverkusen - Šachtar Doněck 4:0 (1:0)

Branky: 22. a 72. Kiessling, 50. Rolfes z pen., 57. Sam. Rozhodčí: Lannoy (Fr.).

1. Manchester United 3 2 1 0 6:3 7
2. Leverkusen 3 2 0 1 8:5 6
3. Šachtar Doněck 3 1 1 1 3:5 4
4. San Sebastian 3 0 0 3 1:5 0

Skupina B:

Real Madrid - Juventus Turín 2:1 (2:1)

Branky: 4. a 29. z pen. Ronaldo - 22. Llorente. Rozhodčí: Gräfe (Něm.). ČK: 48. Chiellini (Juventus).

Galatasaray Istanbul - FC Kodaň 3:1 (3:0)

Branky: 10. Melo, 38. Sneijder, 45.+1 Drogba - 88. Claudemir. Rozhodčí: Stavrev (Mak.).

1. Real Madrid 3 3 0 0 12:2 9
2. Galatasaray Istanbul 3 1 1 1 6:9 4
3. Juventus Turín 3 0 2 1 4:5 2
4. FC Kodaň 3 0 1 2 2:8 1

Skupina C:

Anderlecht Brusel - Paris St. Germain 0:5 (0:3)

Branky: 17., 22., 36. a 62. Ibrahimovic, 52. Cavani. Rozhodčí: Fernández Borbalán (Šp.).

Benfica Lisabon - Olympiakos Pireus 1:1 (0:1)

Branky: 83. Cardozo - 29. Domínguez. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.).

1. Paris St. Germain 3 3 0 0 12:1 9
2. Olympiakos Pireus 3 1 1 1 5:5 4
3. Benfica Lisabon 3 1 1 1 3:4 4
4. Anderlecht 3 0 0 3 0:10 0