21. 11. 2010 18:00
Olomouc - Příbram 3:1, Sparta - Budějovice 2:0
Leonard Kweuke.
Leonard Kweuke. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté pražské Sparty se s podzimní části Gambrinus ligy rozloučili domácí výhrou nad Českými Budějovicemi. Na vedoucí Plzeň tak ztrácí před jarem pouhé čtyři body.

Letenští se opět mohli spolehnout na nezastavitelné africké útočné duo Wilfried - Kweuke. První gól vstřelil druhý jmenovaný v 17. minutě.

Ve druhém poločase navíc kamerunský forvard, který skóroval v šesti po sobě jdoucích zápasech, připravil gól pro svého útočného kolegu Wilfrieda.

Mladá Boleslav zasadila mdlé Slavii další ránu do vazu
Fotbalisté Plzně opět ztratili, prohráli na Bohemians
Jsou to báchorky, odmítá obvinění z korupce Psotka

Další vývoj korupční aféry fotbalisty Olomouce nijak negativně neovlivnil. V domácím zápase s Příbramí opět předvedli ofenzivní smršť a zvítězili 3:1.

Trenér Sigmy Psotka měl před zápasem starosti s obranou. Ta se mu totiž doslova rozpadla. Kvůli kartám nemohl nastoupit stoper Škerle a levý bek Vepřek. Další stopeři Dreksa s Kučerou jsou zranění.

Hubník v čele střelců

V základní sestavě tak na stoperu nastoupil sedmnáctiletý Kalas s o dva roky starším Murinem. Na levé obraně hrál další devatenáctiletý fotbalista Machalický.

Domácí ale chtěli hlavně útočit a brzy se ujali vedení, když se v 17. minutě prosadil zblízka hlavičkou Jakub Petr. Hned o minutu později pak ranou s hranice vápna zvýšil Michal Hubník, který se tak osamostatnil na čele tabulky střelců.

Nesehranost mladé obrany Olomouce se projevila ve 33. minutě, kdy si mezi obránce naběhl zkušený Huňa a prostřelil Drobisze - 2:1.

Příbram však na zvrat neměla. Chvíli před poločasem navíc dostala rozhodující ránu. Stoper Kalas nacentroval na hlavu svého kolegy Murina a ten si připsal první ligový gól.

Ve druhém poločase zachránil středočechy od vyššího přídělu několika skvělými zákroky brankář Hruška.

17. kolo první fotbalové ligy:

SK Sigma Olomouc - 1. FK Příbram 3:1 (3:1)
Branky: 17. Petr, 18. Hubník, 43. Murín - 33. Huňa. Rozhodčí: Damková - Večeřa, Santarius. ŽK: Divíšek (Příbram). Diváci: 5036.

Olomouc: Drobisz - Janotka, Murín, Kalas, Machalický - Rossi, Ordoš (64. Navrátil), Hořava - Šultes, Hubník (89. Vašíček), Petr (75. Přikryl). Trenér: Psotka.
Příbram: Hruška - Plašil, Ricka, J. Štochl, Nohýnek, - Pilík (81. Šlapák), Videgla, Tarczal, Divíšek (75. Wágner) - Huňa (86. Mojdl), M. Štochl. Trenér: Nádvorník.

FC Hradec Králové - 1. FC Slovácko 0:0
Rozhodčí: Zelinka - Dobrovolný, Marek. ŽK: Hájovský - Volešák, Kubáň. Diváci: 4325.

Hradec: Lindr - Wozniak, Chleboun, Hájovský - Rezek, Fischer (78. Hochmeister), Pávek, Poděbradský - Pilař, Dvořák (66. Černý), Kocourek (69. Štěpán). Trenér: Kotal.
Slovácko: Filipko - Kuncl, Kordula, Mezlík, Kubáň - Fujerík, Volešák, V. Valenta, J. Valenta (90. Perůtka) - Nestorovski (82. Szmek), Švancara (88. Hlúpik). Trenér: Soukup.

Sparta Praha - Dynamo České Budějovice 2:0
(1:0)
Branky: 17. Kweuke, 57. Wilfried. Rozhodčí: Matějek - Pelikán, Slavík. ŽK: Vacek, Kweuke - Otepka, Černák. Diváci: 8253.

Sparta: Blažek - Kušnír (70. Hoheneder), Brabec, Řepka, Pamič - Kadlec, Vacek, Kucka, Zeman (83. Sionko) - Wilfried (90.+1 Lačný), Kweuke. Trenér: Chovanec.
České Budějovice: Kučera - Riegel, Lencevič, Lengyel, Žižka - Laštovka, Černák, Rakovan (63. Pecka), Otepka, Mezlík (90.+1 Kadula) - Ondrášek (79. Stráský). Trenér: Šilhavý.