reklama
 
 

Africký bronz slaví Konžská demokratická republika

7. 2. 2015 19:46
Třetí místo na mistrovství Afriky obsadili fotbalisté Konžské demokratické republiky. V utkání o bronz porazili na penalty domácí Rovníkovou Guineu 4:2.

Malabo - Třetí místo na mistrovství Afriky obsadili fotbalisté Konžské demokratické republiky. V utkání o bronz porazili na penalty domácí Rovníkovou Guineu 4:2. V normální hrací době i po prodloužení skončil zápas v Malabu bez branek.

V rozstřelu neuspěli hned první dva střelci domácích Javier Balboa s Raúlem Fabianim a Kongo tak slavilo první úspěch od roku 1998, kdy bylo rovněž třetí. Rovníková Guinea, jež po vyřazení z kvalifikace startovala na šampionátu jen proto, že převzala pořadatelství po Maroku, si navzdory porážce vylepšila tři roky staré čtvrtfinálové maximum.

Utkání předcházely obavy o bezpečnost, protože semifinále mezi Rovníkovou Guineou a Ghanou bylo kvůli řádění fanoušků na půl hodiny přerušeno. Domácí dostali od africké konfederace pokutu a hrozilo jim uzavření stadionu na jedno utkání, ale dnešní zápas se obešel bez incidentů.

Fotbalové mistrovství Afriky v Rovníkové Guineji:

O 3. místo:

Rovníková Guinea - Konžská demokratická republika 0:0, na penalty 2:4.

autor: ČTK | 7. 2. 2015 19:46

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama