AC Milán vyhrál na hřišti AS Řím, Juventus na Interu

29. 10. 2011 22:30
AS Řím - AC Milán 2:3, Inter - Juventus 1:2
Zlatan Ibrahimovič rozhodl o výhře dvěma góly
Zlatan Ibrahimovič rozhodl o výhře dvěma góly | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AC Milán vyhráli na hřišti AS Řím 3:2 a v italské lize počtvrté za sebou naplno bodovali. Dvakrát se v týmu obhájce titulu a soupeře Plzně ve skupině Ligy mistrů trefil švédský útočník Zlatan Ibrahimovic.

První tři branky padly na římském Olympijském stadionu hlavou. Po čtvrt hodině hry otevřel skóre Ibrahimovic.

Za domácí odpověděl ve 28. minutě z rohu argentinský obránce Nicolás Burdisso, ale dvě minuty nato vrátil "Rossoneri" vedení ze stejné standardní situace stoper Alessandro Nesta. Sváteční pětatřicetiletý střelec skóroval poprvé od ledna 2010.

Výhru AC zařídil hattrickem Nocerino, Kucka rozhodl

V 78. minutě zvýšil vedení Milána opět hlavičkující Ibrahimovic a poprvé v této sezoně zaznamenal dvě branky v jednom utkání. Tři minuty před koncem sice zdramatizoval utkání střídající útočník Říma Bojan Krkic, ale hosté těsný náskok udrželi.

Jediný neporažený tým Serie A Juventus Turín zdolal ve šlágru kola Inter Milán na jeho hřišti 2:1 a udržel se v čele tabulky.

Naopak domácí pokračují ve svém trápení: z devíti ligových utkání jen dvakrát zvítězili a před nedělními duely mají jen dvoubodový náskok na sestupové příčky.

Všechny branky padly na San Siru už v prvním poločase. Na gólovou dorážku Černohorce Mirka Vučiniče z 12. minuty odpověděl za čtvrt hodiny dalekonosnou ranou brazilský krajní bek Maicon.

Ve 33. minutě rozhodl o výhře "Staré dámy" přesnou střelou k tyči záložník Claudio Marchisio.

Výsledky:

AS Řím - AC Milán 2:3 (28. Burdisso, 88. Krkic - 17. a 78. Ibrahimovic, 30. Nesta), Catania - Neapol 2:1 (25. Marchese, 48. Bergessio - 1. Cavani), Inter Milán - Juventus Turín 1:2 (28. Maicon - 12. Vučinič, 33. Marchisio).

Poznámka: Bergamu bylo za korupci odečteno šest bodů.