AC Milán vyhrál bitvu o čtvrté místo, Kuckův gól Parmě nestačil

16. 2. 2019 22:36
Fotbalisté AC Milán uspěli v přímém souboji o čtvrté místo italské ligy a vyhráli na hřišti Atalanty Bergamo 3:1. Dva góly dal polský útočník Krzysztof Piatek.
Trenér AC Milán Gennaro Gattuso
Trenér AC Milán Gennaro Gattuso | Foto: Reuters

Domácí se ujali vedení v 33. minutě, po zpětné Iličičově přihrávce prostřelil Donnarummu záložník Freuler. Těsně před přestávkou ale vyrovnal Piatek a trefil se i ve čtvrtém utkání, do něhož nastoupil v dresu "Rossoneri" v základní sestavě.

V 55. minutě dokonal obrat tvrdou ránou zpoza šestnáctky Calhanoglu. O šest minut později přidal svou druhou branku po spolupráci obou úspěšných střelců Piatek. AC stáhlo na rozdíl jednoho bodu ztrátu na městského rivala Inter, ten má ale zápas k dobru.

Cagliari otočilo domácí utkání s Parmou a vyhrálo po pěti zápasech. Hostující tým poslal ve 40. minutě do vedení bývalý hráč pražské Sparty Kucka, ale po změně stran otočil skóre dvěma zásahy útočník Pavoletti.

Italská fotbalová liga - 24. kolo:

Cagliari - Parma 2:1 (65. a 85. Pavoletti - 40. Kucka), Bergamo - AC Milán 1:3 (33. Freuler - 45.+1 a 61. Piatek, 55. Calhanoglu).