AC Milán vydřel remízu s AS Řím, Juventus zvýšil náskok

16. 12. 2013 23:11
Fotbalisté AS Řím drží neporazitelnost, ale na druhém místě tabulky ztrácejí na vedoucí Juventus už pět bodů.
Rozčilený Kaká v utkání AC Milán vs. AS Řím
Rozčilený Kaká v utkání AC Milán vs. AS Řím | Foto: Reuters

Milán - Fotbalisté AS Řím v dohrávce italské ligy na hřišti AC Milán dvakrát vedli, ale nakonec se museli spokojit s remízou 2:2. I po 16 kolech drží neporazitelnost, ale na druhém místě tabulky ztrácejí na vedoucí Juventus už pět bodů.

Skóre zápasu otevřel v 13. minutě útočník Mattia Destro, jenž dal gól i v minulém kole v duelu s Fiorentinou, v němž si po dlouhé zdravotní pauze připsal první start v sezoně. O vyrovnání se zasloužil obránce Christian Zapata, jenž skóroval po 82 zápasech hlavičkou po rohovém kopu.

Milánští jsou až desátí

Hostům vrátil náskok Kevin Strootman, který krátce po přestávce proměnil penaltu nařízenou za faul brankáře Gabriela na Gervinha. Gabriel po prvním poločase nahradil mezi tyčemi zraněného Christiana Abbiatiho a čisté konto udržel jen šest minut. Dělbu bodů zařídil v 77. minutě tvrdou střelou Sulley Muntari.

Pro AC to byla čtvrtá remíza z posledních pěti zápasů, v tabulce mu patří desáté místo. V neděli čeká Rossoneri milánské derby proti Interu, pro které se dnes vykartoval kapitán Riccardo Montolivo.

Italská fotbalová liga - 16. kolo:

AC Milán - AS Řím 2:2 (29. Zapata, 77. Muntari - 13. Destro, 51. Strootman z pen).

1. Juventus Turín 16 14 1 1 35:10 43
2. AS Řím 16 11 5 0 31:7 38
3. Neapol 16 11 2 3 35:19 35
4. Fiorentina 16 9 3 4 32:20 30
5. Inter Milán 16 7 7 2 36:21 28
6. Hellas Verona 16 8 2 6 27:25 26
7. FC Turín 16 5 7 4 26:23 22
8. Lazio Řím 16 5 5 6 21:22 20