AC Milán utrpěl v Bergamu pětigólový debakl, Neapol slaví výhru

22. 12. 2019 22:49
Fotbalisté AC Milán utrpěli v italské lize debakl 0:5 na hřišti Atalanty Bergamo. Tradiční velkoklu v Serii A prohrál rozdílem pěti branek teprve počtvrté v historii a po více než 21 letech.
AC zápas totálně nevyšel
AC zápas totálně nevyšel | Foto: Reuters

Osmifinalisty Ligy mistrů dostal do vedení v 10. minutě po individuální akci a nekompromisním zakončení pod břevno Alejandro Gómez. Před druhým gólem zachránilo brankáře Gianluigiho Donnarummu břevno, italská reprezentační jednička pak ale lovila míč ze sítě ještě čtyřikrát po změně stran.

Po hodině hry se prosadil Mario Pašalič a vydařenou desetiminutovku podtrhl dvěma výstavními góly Josip Iličič. V závěru se trefil i s deseti brankami nejlepší střelec týmu Luis Muriel. Bergamo se posunulo na pátou příčku, AC Milán má o deset bodů méně a je v neúplné tabulce desátý.

Český obránce Aleš Matějů odehrál za Brescii při remíze 1:1 v Parmě celý zápas. Jeho spoluhráč Jaromír Zmrhal zůstal na lavičce. Brescia vedla od 72. minuty po gólu Maria Balotelliho, ale domácí v druhé minutě nastavení srovnali díky přesné hlavičce střídajícího Alberta Grassiho. Brescia se tak neodpoutala ze sestupových pozic, na sedmnáctou Sampdorii ztrácí bod. Parma zůstala sedmá.

Neapol poprvé zvítězila pod vedením trenéra Gennara Gattusa. Úřadující vicemistři v Sassuolu sice prohrávali po gólu Hameda Traorého, v druhém poločase ale skóre otočili a zvítězili 2:1. Po hodině hry se prosadil Allan a z poslední šance utkání v nastaveném čase dostal míč do brány po rohovém kopu Elif Elmas. Neapol vyhrála v lize po osmi zápasech a ztrácí pět bodů na pohárové příčky.

Italská fotbalová liga - 17. kolo:

Bergamo - AC Milán 5:0 (63. a 72. Iličič, 10. Gómez, 61. Pašalič, 83. Muriel), Lecce - Boloňa 2:3 (85. Babacar, 90.+1 Farias - 43. a 66. Orsolini, 56. Soriano), Parma - Brescia 1:1 (90.+2 Grassi - 72. Balotelli), Sassuolo - Neapol 1:2 (29. Traoré - 57. Allan, 90.+4 Elmas).