AC Milán smetl v derby Inter, Neapol jde na druhé místo

AC Milán - Inter 3:0, Neapol - Lazio 4:3
Brazilec Pato vstřelil gól již v první minutě
Brazilec Pato vstřelil gól již v první minutě | Foto: Reuters

Milán - Ráznou odpověď na zlepšené výkony obhájce titulu v italské Serii A Interu Milán našel jeho městský rival a lídr tabulky AC.

Ve vzájemném duelu s Interem totiž vyhrál 3:0 a zvýšil rozdíl mezi oběma týmy na špičce tabulky sedm kol před koncem na plných pět bodů.

Hlavní hvězdou sobotního duelu se stal Brazilec Pato, který vstřelil hlavou dvě branky. První z nich přitom vsítil již v první minutě po přihrávce Robinha, druhou přidal v 62. minutě po stříleném centru Abateho.

Poslední hřebíček do rakve Interu zatloukl těsně před závěrečným hvizdem Antonio Cassano, který proměnil penaltu nařízenou po faulu Zanettiho.

AC tak v této sezoně vyhrál nad Interem i podruhé, což se mu může při závěrečném počítání pozic v tabulce hodit.

Cavani zajistil Neapoli posun na druhé místo

Fotbalisté Neapole se stále drží v boji o titul. V souboji s Laziem Řím sice dvakrát prohrávali, v závěru však i zásluhou vyloučení hostujícího obránce Biavy skóre otočili a díky hattricku kanonýra Edinsona Cavaniho vyhráli 4:3.

Posunuli se tak na druhé místo tabulky a na vedoucí AC Milán ztrácejí stále jen tři body.

Edinson Cavani
Edinson Cavani | Foto: Reuters

Lazio, za které nenastoupil český útočník Libor Kozák, mělo utkání velmi dobře rozehrané, když vedlo po sólu Mauriho a Diazově hlavičce již 2:0.

Jenže pak přišla černá dvouminutovka, kdy se hlavou krátce po sobě prosadili Dossena a Cavani. Aronicův vlastní gól sice znovu vrátil Lazio do sedla, ovšem rozhodující chvíle nastala deset minut před koncem.

Stoper Biava byl vyloučen za faul ve vápně a nařízenou penaltu proměnil Cavani. Uruguayský kanonýr pak dvě minuty před koncem zařídil i vítěznou trefu a uzavřel tak svůj čtvrtý hattrick v sezoně.

Udine překvapivě prohrálo v Lecce

Vylepšil si bilanci už na 25 ligových gólů a v tabulce střelců se dotáhl na vedoucího Antonia Di Nataleho z Udine.

Miloš Krasič
Miloš Krasič | Foto: Reuters

Dosavadní nejlepší střelec ligy vyšel po čtyřech zápasech naprázdno a Udine překvapivě prohrálo 0:2 v Lecce. Přišlo tak o třináctizápasovou šňůru bez porážky i o sérii 703 minut bez inkasovaného gólu.

Zasloužil se o to záložník Bertolacci, který vstřelil obě branky domácího mužstva. Český útočník Matěj Vydra opět nebyl ani mezi náhradníky Udine.

Juventus Turín zvládl klíčové utkání na hřišti AS Řím a po výhře 2:0 se vrátil do boje o pohárové příčky. Aktuálně na sedmém místě ztrácí na svého dnešního soupeře dva body.

O góly se postarali Krasič a Matri. K výhře pomohl i český obránce Zdeněk Grygera, který přišel do hry ve 47. minutě.

Brescia - Boloňa 3:1 (4. Hetemaj, 9. Zoboli, 66. Caracciolo z pen. - 30. Di Vaio), AC Milán - Inter Milán 3:0 (1. a 62. Pato, 89. Cassano z pen.), Neapol - Lazio Řím 4:3 (62., 81. z pen. a 88. Cavani, 60. Dossena - 29. Mauri, 57. Diaz, 68. vlastní Aronica), Catania - Palermo 4:0 (48. vlastní Balzaretti, 61. Bergessio, 67. Ledesma, 77. Pesce), Cesena - Fiorentina 2:2 (18. Jimenez, 86. Caserta - 35. Gilardino, 69. Montolivo), Chievo - Sampdoria Janov 0:0, FC Janov - Cagliari 0:1 (16. Acquafresca), Lecce - Udine 2:0 (48. a 65. Bertolacci), Parma - Bari 1:2 (80. Amauri - 64. Parisi, 90. Alvaréz), AS Řím - Juventus Turín 0:2 (60. Krasič, 74. Matri).

1. AC Milán 31 19 8 4 54:22 65
2. Neapol 31 19 5 7 50:30 62
3. Inter Milán 31 18 6 7 56:35 60
4. Udine 31 17 5 9 56:32 56
5. Lazio Řím 31 16 6 9 39:29 54
6. AS Řím 31 14 8 9 47:43 50
7. Juventus Turín 31 13 9 9 47:38 48
8. Palermo 31 13 4 14 45:50 43