AC Milán oslavil titul vysokou výhrou nad Cagliari

14. 5. 2011 23:15
AC Milán - Cagliari 4:1, Lazio - FC Janov 4:2
Robinho podpořil výhru Rossoneri dvěma góly.
Robinho podpořil výhru Rossoneri dvěma góly. | Foto: Reuters

Milán - Fotbalisté AC Milán, kteří si už před týdnem zajistili mistrovský titul, porazili v předposledním kole italské ligy Cagliari na svém hřišti jasně 4:1.

Před posledním domácím utkáním v této sezoně hráče AC v otevřeném autobusu vítalo v Miláně 50 tisíc příznivců.

"Rossoneri" v Serii A zvítězili pošesté z posledních sedmi utkání a spravili si chuť po úterním vyřazení v semifinále Italského poháru od Palerma.

VIDEO Gattuso slavil titul po svém. Nadával trenérovi
AC Milán má osmnáctý titul, Kozák pošesté skóroval

Domácí rozhodli utkání nad předchozím zaměstnavatelem trenéra Massimiliana Allegriho už v prvním poločase. Dvakrát se na San Siru trefil brazilský útočník Robinho, který čtrnáctým ligovým zásahem dorovnal nejlepší střelce týmu Zlatana Ibrahimovice a Alexandre Pata.

Třetí gól přidal záložník Gennaro Gattuso, za Cagliari snížil Andrea Cossu. Na konečných 4:1 uzavřel po přestávce Nizozemec Clarence Seedorf.

Lazio vyhrálo a bojuje o Ligu mistrů

V dalším dnešním utkání Lazio Řím porazilo FC Janov doma 4:2 a přerušilo třízápasovou sérii bez bodu. Tým z italské metropole, v jehož sestavě chyběl kvůli karetnímu trestu útočník Libor Kozák, se posunul na čtvrté místo o bod před Udine. Konkurent v boji o Ligu mistrů má však nedělní utkání s Chievem k dobru.

Nerozhodný stav prvního poločasu stanovili už v úvodních dvanácti minutách domácí Giuseppe Biava a hostující Argentinec Rodrigo Palacio.

Po přestávce za Lazio dvakrát skóroval Brazilec Hernanes a jednou se trefil Tommaso Rocchi, na konečných 2:4 v závěru snížil Antonio Floro Flores. Janov prohrál v pátém z posledních šesti venkovních utkání.

Italská fotbalová liga - 37. kolo:

Lazio Řím - FC Janov 4:2 (56. a 66. Hernanes, 7. Biava, 52. Rocchi - 12. Palacio, 89. Floro Flores), AC Milán - Cagliari 4:1 (22. a 35. Robinho, 24. Gattuso, 77. Seedorf - 35. Cossu).

1. AC Milán 37 24 9 4 65:24 81
2. Inter Milán 36 22 6 8 65:40 72
3. Neapol 36 21 5 10 56:36 68
4. Lazio Řím 37 19 6 12 51:37 63
5. Udine 36 19 5 12 63:43 62
6. AS Řím 36 17 9 10 55:49 60
7. Juventus Turín 36 15 12 9 55:44 57
8. Palermo 36 16 5 15 55:59 53