AC Milán opět prohrál. Krize se prohlubuje

janc, rou
28. 10. 2007 18:00
Český záložník Nedvěd pykal za červenou kartu
Paolo Maldini a Cicinho v zápase italské ligy mezi AC Milán a AS Řím.
Paolo Maldini a Cicinho v zápase italské ligy mezi AC Milán a AS Řím. | Foto: Reuters

Neapol - Ve šlágru 9. kola italské Serie A se potkaly týmy AC Milán a AS Řím.

Vyrovnané utkání rozhodl brankou ze 72. minuty útočník AS Řím Vucinič, který se do základní sestavy dostal jako náhrada za zraněného kapitána Francesca Tottiho.

V 80. minutě mohli hosté dokonce potvrdit své vedení, v pokutovém uzemí fauloval Ambrosini De Rossiho, za což vidělou druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Sám De Rossi si postavil míč na značku pokutového kopu, branku gólmana Didy však přestřelil.

Dále čtěte:

AC Milána nastoupil bez zraněného Marka Jankulovské a prohra s AS jen prohloubila krizi, ve které se vítěz posledního ročníku Ligy mistrů nachází. Z devíti zápasů v této sezoně získal deset bodů, a v ligové tabulce mu tak patří až třinácté místo.Milán doma nevyhrál již půl roku a na vítězství na San Siru čeká osm utkání.

Tabulce italské Serie A vévodí i přes bezgólovou nedělní remízu v Palermu Inter Milán, který vede tabulku o tři body před AS Řím.

Překvapivý výsledek se zrodil na hřišti Lazia Řím, kam přicestovalo Udine. Hosté, za které od 26. minuty hrál také český obránce Tomáš Zápotočný, dokázali favorita porazit brankou Ghaňana Asamoaha. Tomáš Sivok nebyl ani mezi náhradníky

Juventus bez Nedvěda v Neapoli zničily sporné penalty

Fotbalisté Juventusu Turín si připsali druhou porážku po svém návratu do italské Série A. Bez potrestaného Pavla Nedvěda prohrála v sobotním zápase "Stará dáma" 1:3 v Neapoli.

Český záložník si odpykává trest za vyloučení v zápase proti FC Janov. Za úmyslný úder loktem, kterým se pomstil za nafilmovaný pád Konka, dostal dvouzápasový distanc.

Bez české hvězdy se Juventusu vůbec nedařilo. Hosté šli sice ve 46. minutě brankou Del Piera do vedení, ale Gargano hned o tři minuty později vyrovnal.

Domácím pak v 61. minutě daroval po údajném faulu Chielliniho na Zalayetu rozhodčí penaltu a obránce Domizzi nezaváhal - 2:1. O šest minut později přišla další diskutabilní penalta - tentokrát Zalayetu fauloval brankář Buffon a Domizzi s přehledem proměnil i druhý pokutový kop.

Hosté už se do konce zápasu prakticky k ničemu nedostali a Neapol si užívala překvapení na úkor favorita. 75 minut v dresu Juventusu odehrál Zdeněk Grygera. Českého obránce čtvrt hodiny před koncem vystřídal Marchionni.

Ve druhém sobotním zápase vyhrál turínský FC na Cagliari 2:1.