AC Milán nezařadil na soupisku Ligy mistrů Inzaghiho

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
2. 9. 2011 10:00
Víc gólů než Inzaghi dal v pohárech jen Raúl

Milán - Pro velmi překvapivý tah se rozhodl trenér AC Milán Massimiliano Allegri.

Na soupisku pro letošní ročník Ligy mistrů nenapsal osmatřicetiletého kanonýra Filippa Inzaghiho, který je se 70 góly druhým nejlepším kanonýrem v evropských pohárech.

Soupeř Viktorie Plzeň při její premiérové účasti v základní skupině má na soupisce tři brankáře, deset obránců, osm záložníků, ale jen čtyři útočníky - Antonia Cassana, Zlatana Ibrahimovice, Alexandra Pata a Robinha.

Inzaghi, který v květnu prodloužil o rok smlouvu, se zotavuje po operaci kolena, kvůli níž vynechal velkou část uplynulé sezony. I proto se Allegri rozhodl v Lize mistrů vsadit na jiné hráče.

Čtěte také:
Plzeň začne prodávat lístky na Messiho. Balíček za 3200

Inzaghi tak v této sezoně nerozšíří svou bilanci v nejlepší klubové soutěži na světě, v níž vstřelil 50 branek.

Je navíc pravděpodobné, že se mu v boji na dálku o historicky nejlepšího střelce evropských pohárů vzdálí útočník Schalke 04 Raúl, který má na kontě 73 branek a další bude moci přidat v Evropské lize. 

 

Právě se děje

před 5 minutami

Vrtulník NASA Ingenuity na Marsu poletí popáté, vystoupá výš a přistane jinde

Malý vrtulník Ingenuity americké vesmírné agentury NASA má v pátek na Marsu naplánovaný svůj pátý let, při němž vystoupá výš než doposud a přistane na jiném místě. Na svém webu o tom informuje Laboratoř tryskového pohonu (JPL), která má v NASA na starosti mimo jiné program robotického vozítka Perseverance včetně testování Ingenuity. Data o zkoušce očekává v sobotu půldruhé hodiny po půlnoci.

Stroj má opět vzlétnout do pětimetrové výšky a letět ve stejné dráze jako při předchozím testu, a to až do vzdálenosti 129 metrů. Místo otočky a návratu ale vystoupá do deseti metrů, pořídí barevné i černobílé fotografie oblasti a poté přistane. Celý tento let má trvat 110 vteřin. "Až dosedne na svém novém místě, zahájíme novou demonstrační fázi - takovou, při níž předvedeme, co tato nová technika může udělat, aby pomohla dalším misím na cestě," sdělila JPL.

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

Investigativní novináři tvrdí, že našli muže, jehož cestovní pas posloužil k vytvoření falešného dokladu pro jednoho z ruských agentů z Vrbětic.

Další zprávy