Abramovič k hráčům Chelsea: Za skandály budete pykat

Red Spo, ČTK
20. 2. 2010 11:35
Majiteli Chelsea dochází s hříšníky trpělivost

Londýn - Majiteli fotbalové Chelsea Romanu Abramovičovi zřejmě došla trpělivost a hodlá tvrdě trestat své hvězdy za další skandály.

V tom nejnovějším má obránce Ashley Cole podle britských médií dostat od ruského šéfa pokutu 200 tisíc liber (5,8 milionu korun) za to, že si večer před ligovými zápasy zval na hotelový pokoj milenku.

Abramoviče pobouřila už nedávná aféra jiného obránce Johna Terryho, jenž měl milostný vztah s dlouholetou přítelkyní někdejšího spoluhráče z Chelsea a národního týmu Wayna Bridge. Pověst klubu nyní pošpinil i Cole, a Abramovič proto svolal celý tým ke schůzce.

Čtěte také: John Terry přišel kvůli nevěře o funkci kapitána Anglie

"Sešli jsme se s hráči a vysvětlili jim, jaké chování se od nich očekává. Teď všichni vědí, co mají dělat pro to, aby chránili pověst klubu," citoval bulvární list The Sun kouče Carla Ancelottiho.

Zatímco Terry při svých avantýrách neporušil týmová pravidla, další "ženáč" Cole ignoroval zákaz návštěv na hotelovém pokoji. Devětadvacetiletý obránce, pro něhož sezona skončila zlomeninou kotníku, se podle "Sunu" sešel na hotelu se sekretářkou Vicky Goughovou před závěrečnými zápasy minulého ročníku v Hullu a na hřišti West Hamu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Kubánské úřady poprvé potvrdily, že v souvislosti s protivládními demonstracemi z loňského července stíhají stovky lidí

Oficiální místa dosud zprávy o zadržených nekomentovala, organizace na ochranu lidských práv ale referovaly o rozsáhlé represi a americké ministerstvo zahraničí mluvilo o stovkách lidí ve vězení.

Podle prohlášení, který dnes otiskl vládní deník Granma, za demonstrace bylo stíháno 790 osob. Zhruba 80 jich nakonec úřady neobvinily a 172 již bylo odsouzeno. Nejčastějšími obviněními jsou poškozování cizí věci, násilí proti úřední osobě či narušování veřejného pořádku. Zhruba 70 procent obviněných je ve vazbě. Mezi stíhanými jsou i desítky nezletilců.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po prvním kole úterní tajné volby neobsazené

Poslanci nezvolili nominanta ANO Karla Havlíčka ani předsedu SPD Tomia Okamuru. Oba postoupili do druhého kola, které následuje. Jeho výsledky budou vyhlášeny ve středu ráno.

Ke zvolení bylo nutných 81 poslaneckých hlasů. Někdejší vicepremiér Havlíček dostal 57 hlasů a Okamura 24 hlasů, oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO). Komise vydala 161 hlasovacích lístků, 11 poslanců svůj hlas neodevzdalo. Volilo tedy 150 poslanců.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Šéfkou Klicperova divadla zůstává na dalších šest let Mikulková

Klicperovo divadlo v Hradci Králové nadále povede dosavadní ředitelka Eva Mikulková. V konkurzu porazila bývalého šéfa pražského Národního divadla Daniela Dvořáka a divadelníka Josefa Jana Kopeckého. Rozhodnutí výběrové komise v úterý schválila správní rada, která Mikulkovou potvrdila ve funkci na dalších šest let.

"Pandemie ze všeho nejvíce nepřeje kultuře a pro divadla a další kulturní instituce je to mimořádně těžká doba, proto je dobře, že tým kolem paní ředitelky bude moci pokračovat," říká náměstkyně hejtmana pro kulturu Martina Berdychová z hnutí Východočeši.

Divadlo mělo před pandemií rozpočet okolo 70 milionů korun, vloni 65 milionů. Financují jej z největší části město Hradec Králové a dále Královéhradecký kraj s ministerstvem kultury. Mikulková jej vede od roku 2015.

Zdroj: ČTK
Další zprávy