Eto´o ve šlágru Premier League hattrickem rozstřílel United

19. 1. 2014 18:48
Fotbalisté Chelsea v nedělním šlágru Premier League hattrickem Samuela Eto´a smetli Manchester United.
Samuel Eto´o rozhodl nedělní šlágr mezi Chelsea a Manchesterem United hattrickem. | Foto: Reuters

Londýn - Fenomenální představení Samuela Eto´a a dobrý výkon Petra Čecha. To viděl v nedělním šlágru 22. kola Premier League mezi Chelsea a Manchesterem United český reprezentační kouč Pavel Vrba.

Nový lodivod národního týmu, jenž je v těchto dnech v Anglii na inspekci, ovšem musel tleskat hlavně kamerunskému forvardovi, který vstřelil tři góly.

Oblíbenec José Mourinha, jenž dnes oslavil sté vítězství v Premier League, se poprvé prosadil už v 17. minutě po první kloudnější akci Blues, dvěma góly pravačkou pak orámoval poločasovou přestávku.

Aktuální šampioni sice měli míč častěji na kopačkách, ale nakonec jen čtyřikrát vystřelili na bránu, přičemž český brankář kapituloval až v 78. minutě po střele Phila Jonese, kterou před ním tečoval Javier Hernández.

V závěru zápasu ještě uviděl červenou kartu po nešetrném faulu na Hazarda Nemanja Vidič, na skóre se už ale nic neměnilo.

Chelsea se díky dnešnímu vítězství dál drží za Arsenalem a Manchesterem City ve vedení soutěže. Tyto tři týmy přitom dělí jen dva body. Naopak "Red Devils" po sedmé porážce v sezoně setrvávají na sedmé příčce tabulky a nyní mají na Gunners ztrátu už čtrnáct bodů.

Z pěti letošních zápasů navíc vyhráli United pouze jediný, když minulý týden doma porazili Swansea 2:0

Bonyho gól a snaha nestačily

Velšský celek se přitom neprosadil ani v tomto kole, i když jeho největší hvězda Wilfried Bony dělala na hřišti co mohla, ale další prohře, tentokrát s Tottenhamem 1:3, nezabránila.

I když totiž někdejší sparťanský útočník dokázal vstřelit svůj čtrnáctý gól v sezoně (sedmý v lize) a ještě trefil břevno, Spurs si pátou výhru z posledních sedmi zápasů vzít nenechali.

Dvěma brankami se na vítězství londýnského klubu podílel obrozený střelec Emanuel Adebayor, jeden gól si pak do vlastní branky vstřelil nešťastník Chico.

Spurs se díky dnešnímu vítězství bodově dotáhli na čtvrtý Liverpool, jenž včera jen remizoval s Aston Villou (více zde). Na třetí United ovšem ztrácí už šest bodů.

V příštím kole navíc svěřenci Tima Sherwooda doma přivítají Citizens, kteří momentálně drtí jednoho soupeře za druhým a přetahují se s Arsenalem o čelo tabulky.

Přitom právě Arsenal je jediným týmem, který Spurs pod vedením Sherwooda dokázal porazit.

Anglická fotbalová liga - 22. kolo:

Swansea - Tottenham 1:3 (78. Bony - 35. a 71. Adebayor, 54. vlastní Chico), Chelsea - Manchester United (17., 45. a 49. Eto´o)

1. Arsenal 22 16 3 3 43:19 51
2. Manchester City 22 16 2 4 63:25 50
3. Chelsea 22 15 4 3 43:20 49
4. Liverpool 22 13 4 5 53:28 43
5. Tottenham 22 13 4 5 29:26 43
6. Everton 21 11 8 2 34:19 41
7. Manchester United 22 11 4 7 36:27 37
8. Newcastle 22 11 3 8 32:28 36