Fotbalisté Ameriky válí dál. V přípravě porazili i Německo

10. 6. 2015 22:49
Po nečekané výhře 4:3 v Nizozemsku zaskočili fotbalisté USA i mistry světa Němce
Radost amerických fotbalistů při vítězství nad Německem v přípravném zápase.
Radost amerických fotbalistů při vítězství nad Německem v přípravném zápase. | Foto: Reuters

Praha- - Po nečekané výhře 4:3 v Nizozemsku zaskočili fotbalisté USA i mistry světa Němce. V přípravném utkání v Kolíně nad Rýnem dokázali američtí svěřenci německého trenéra Jürgena Klinsmanna zvítězit 2:1.

Omlazený domácí výběr dostal ve 12. minutě do vedení Götze, čtyři minuty před poločasem ale srovnal stav Diskerud. Po změně stran měli několikrát blíže k druhému gólu hosté, ale Morrisova střela z dálky jen těsně minula německou branku a Bradleyho šanci zneškodnil gólman Zieler.

Páteční zápas v Amsterodamu Američané rozhodli v posledních minutách a v Německu se jim nakonec podařilo totéž. V 87. minutě se střelou zpoza vápna prosadil střídající Wood, jenž byl autorem vítězné branky i proti Nizozemcům.