reklama
 
 

Fotbal spustí poplašný systém proti podezřelým sázkám

16. 12. 2009
Foto: Ludvík Hradilek
ČMFS se dohodl s asociací sázkařů

Praha - Českomoravský fotbalový svaz a Asociace provozovatelů sázkových kanceláří budou společně reagovat na podezřelé sázky ve fotbale.

Obě strany se dohodly, že vytvoří poplašný systém, který bude v případě nějakého podezření informovat vedení svazu, a to pak může zasáhnout. Například tím, že vymění rozhodčí zápasu. Českému rozhlasu to řekl místopředseda ČMFS Jindřich Rajchl.

O chystané spolupráci hovořili představitelé fotbalové svazu po listopadovém výkonném výboru a v minulém týdnu dostala konkrétní podobu. Sázkové kanceláře už svůj systém ochrany mají v podobě takzvaných riskmanažerů, kteří sledují sázky.

Čtěte také: Tak fungoval sázkařský podvod: Díky fotbalu miliony

"Jakmile se objeví nějaká nejasnost, pochybnost nebo něco podezřelého, tak na to okamžitě reaguje a v řádu desítek vteřin zastavuje sázky," popsal systém ředitel Asociace provozovatelů sázkových kanceláří Marek Herman.

Novinkou je to, že o takové situaci, pokud nastane v českém fotbale, bude okamžitě informován fotbalový svaz. Zápas pak bude detailně sledován a podle Rajchla je pravděpodobné, že budou okamžitě vyměněni rozhodčí.

Opatření je reakcí na sázkařský skandál s ovlivňováním zápasů, který propukl v několika evropských zemích. České republiky se nedotkl a Rajchl zdůraznil, že v současné době neexistuje ani žádné podezření na nějaké manipulace.

"My tomu chceme předcházet, chceme reagovat včas a chceme být připraveni na to, aby nás podobný skandál nepostihl," vysvětlil Rajchl.

Pokud se systém osvědčí, je pravděpodobné, že bude zaveden i v jiných sportech. "Pokud to bude dobře fungovat, tak můžeme nabídnout systém hokejovému svazu," dodal Herman.

autoři: ČTK, Red Spo | 16. 12. 2009

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama