Jágr asistoval u jedenáctého vítězství Floridy. Mrázek zářil

Aktualizováno 8. 1. 2016 8:29
Jaromír Jágr přihrál ve čtvrtečním utkání NHL na vítězný gól Floridy, která uspěla na ledě Ottawy 3:2 a vylepšila klubový rekord na jedenáct výher v řadě.
Jágrovi se na Floridě neuvěřitelně daří.
Jágrovi se na Floridě neuvěřitelně daří. | Foto: Reuters

New York - Jaromír Jágr přihrál ve čtvrtečním utkání NHL na vítězný gól Floridy, která uspěla na ledě Ottawy 3:2 a vylepšila klubový rekord na jedenáct výher v řadě. Na rozhodující gól přihrál také Jakub Voráček, který tak pomohl Philadelphii k výhře 4:3 v prodloužení v Minnesotě. Další skvělý zápas odchytal Petr Mrázek, jenž 35 zákroky dovedl Detroit k vítězství 2:1 na ledě San Jose a byl vyhlášen první hvězdou večera.

Panteři položili základ k dalšímu triumfu ve 13. minutě, kdy získali vedení 2:0 díky dvěma gólům v rozmezí pouhých osmi sekund. Nejprve se přesnou trefou švihem prosadil Reilly Smith, hned po vhazování se puk dostal za branku Senators, odkud jej obránce Ottawy Fredrik Claesson naservíroval přímo na hůl soupeře a Vincent Trocheck se dělovkou z mezikruží nemýlil.

Ve druhé třetině domácí snížili, ve 48. minutě ale hosté odskočili znovu na dvoubrankový rozdíl. Jaromír Jágr v obranném pásmu svou dlouhou hokejkou vystihl rozehrávku soupeře, zavezl puk až do útočné třetiny, tam si vyměnil puk s Jonathanem Huberdeauem a poté jej poslal před branku na Aleksandera Barkova, který kotouč protlačil za záda Craiga Andersona.

Po zranění se vrátil Michálek

O dvě minuty později na sebe upozornil Milan Michálekkterý se vrátil do sestavy Senátorů poté, co vynechal šestnáct zápasů kvůli zlomenému prstu. Za záda Roberta Luonga usměrnil střílenou přihrávku od modré čáry a snížil na 2:3.

Domácí měli dvojnásobný počet střel na branku než soupeř (32:16), ve třetí třetině zaměstnali Luonga dvanácti pokusy, vyrovnat už se jim ale nepodařilo. "Nemyslím si, že to byl zrovna náš nejlepší zápas," konstatoval Luongo, který vychytal devátou výhru za sebou. "Spíš to byl jeden z těch nejhorších, které jsme během naší série odehráli. Ale z nějakého důvodu teď prostě pokaždé dokážeme najít cestu k vítězství a to se počítá."

"Byl to pořádně těžký zápas. Soupeř měl mnohem víc šancí, mnohem víc střel," konstatoval Jágr, který bodoval potřetí za sebou. "Roberto chytal excelentně. Dnes nás zachránil. Chtěl bych mu za to poděkovat. Opravdu jsme dnes nepředvedli nejlepší výkon, ale našli jsme způsob, jak znovu vyhrát," dodal český veterán.

Voráček také bodoval

Philadelphia ztratila v Minnesotě vedení 3:1, které si vybudovala v polovině zápasu dvěma slepenými góly v rozmezí 52 sekund. Nakonec ale přece jenom získala ve druhém utkání za sebou dva body poté, co v úterý uspěla 4:3 v Montrealu.

Voráček byl součástí nádherné kombinace v poslední minutě nastaveného času. V útočném pásmu si vyměnil puk s Claudem Girouxem a poté jej poslal ke vzdálenější tyči na Michaela Del Zotta, který kotouč uklidil do odkryté branky.

Del Zotto se v utkání trefil dvakrát, což je i na útočně laděného obránce velmi slušný počin. "Měl jsem štěstí, že jsem mohl v prodloužení naskočit s Voráčkem a Girouxem. Odevzdal jsem jim puk a snažil se najet do volného prostoru. Odvedli skvělou práci, že mě dokázali najít," popsal Del Zotto.

Flyers vyhráli páté prodloužení v řadě. I díky Stevu Masonovi, který dostal přednost před Michalem Neuvirthem a připsal si 31 zákroků, z toho dvanáct ve třetí třetině a pět v nastaveném čase. "V prodloužení byl naším nejlepším hráčem brankář," vyzdvihl jeho výkon trenér Dave Hakstol. "První tři minuty jsme skoro neměli puk, jenže takové je prodloužení tři na tři. Dva tři dobré zákroky gólmana, pak se hra přelije na druhou stranu a je z toho gól."

Mrázek táhne Detroit

Mrázek si připsal v San Jose třetí výhru za sebou a navázal na výkon z New Jersey, kde v pondělí 22 zákroky vychytal čisté konto. Tentokrát měl daleko více práce a inkasoval jen jednou - v 11. minutě nestihl zareagovat na teč Joela Warda, který vyrovnal na 1:1.

Pak už ale třiadvacetiletý gólman zavřel branku a dlouho se čekalo na další gól. O výhře Red Wings nakonec rozhodl sedm minut před koncem třetí třetiny prudkou střelou Justin Abdelkader.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

Zdroj: Sport

NHL:

NY Islanders - Washington 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky: 22. Nelson - 6. Chimera, 16. Ovečkin, 36. Schmidt, 58. Bäckström. Střely na branku: 35:38. Diváci: 14.261. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Holtby, 3. Chimera (všichni Washington).

Ottawa - Florida 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Branky: 26. McCormick, 50. M. Michálek - 13. Smith, 13. Trocheck, 48. Barkov (Jágr). Střely na branku: 32:16. Diváci: 17.150. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau (Florida), 2. McCormick (Ottawa), 3. Luongo (Florida).

Minnesota - Philadelphia 3:4 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)

Branky: 15. Scandella, 36. Zücker, 54. Parise - 30. a 65. Del Zotto (na druhou Voráček), 8. Couturier, 30. White. Střely na branku: 34:36. Diváci: 19.125. Hvězdy zápasu: 1. Del Zotto, 2. Schenn (oba Philadelphia), 3. Scandella (Minnesota).

Calgary - Arizona 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky: 15. Gaudreau - 19. Ekman-Larsson, 42. Elliott. Střely na branku: 26:33. Diváci: 19.272. Hvězdy zápasu: 1. Domingue (Arizona), 2. Rämö (Calgary), 3. Ekman-Larsson (Arizona).

Dallas - Winnipeg 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 8. Seguin, rozh. nájezd Sharp - 27. Perreault. Střely na branku: 24:33. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen, 2. Seguin (oba Dallas), 3. Perreault (Winnipeg).

San Jose - Detroit 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky: 11. Ward - 10. Dekeyser, 54. Abdelkader. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 36 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 97,2 procenta. Střely na branku: 36:25. Diváci: 16.856. Hvězdy zápasu: 1. Mrázek (Detroit), 2. Burns, 3. Ward (oba San Jose).

Los Angeles - Toronto 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Branky: 43. Muzzin, 49. Carter - 51. Holland. Střely na branku: 41:26. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Gáborík, 2. Muzzin (oba Los Angeles), 3. Reimer (Toronto).