Filippi vstřelil v KHL vítězný gól, slaví i excelentní Salák

30. 10. 2015 20:23
V pátečním programu hokejové Kontinentální ligy se zaskvěl útočník Tomáš Filippi, který vstřelil vítězný gól Magnitogorsku, a brankář Alexander Salák, jenž dostal jediný gól a dovedl Novosibirsk k výhře.
Alexander Salák
Alexander Salák | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Hokejový útočník Tomáš Filippi vstřelil v KHL vítězný gól Magnitogorsku při výhře 4:2 v Nižním Novgorodu. Třiadvacetiletý bývalý hráč Liberce tak ukončil desetizápasový gólový půst a ve své debutové sezoně se prosadil střelecky potřetí.

Filippi ve 45. minutě poslal Magnitogorsk do vedení 3:1. Předtím se podílel asistencí na druhé brance kapitána Sergeje Mozjakina, jenž v 25. minutě vstřelil svůj jubilejní 400. gól v ruské nejvyšší soutěži. V historických tabulkách jsou před dvojnásobným mistrem světa pouze sovětské legendy Vjačeslav Staršinov (408 branek) a Boris Michajlov (428).

Aktuální lídr kanadského bodování Mozjakin se stal už v září prvním hokejistou, jenž se dostal na metu 250 gólů v KHL. Rodák z Jaroslavle hrál před Magnigotogorskem za Chimik a CSKA Moskva.

Reprezentační brankář Alexander Salák vychytal vítězství Novosibirsku 2:1 nad Chabarovskem a pomohl tak svému týmu upevnit si vedení v tabulce Východní konference.

Výsledky KHL:

Novokuzněck - Vladivostok 3:4 po sam. nájezdech, Novosibirsk - Chabarovsk 2:1, Nižnij Novgorod - Magnitogorsk 2:4 (za hosty Filippi 1+1, Kovář 0+1), Čerepovec - Dynamo Moskva 4:2 (za domácí Němec 0+1), Dinamo Minsk - Ufa 1:5, Slovan Bratislava - Kazaň 1:2 po sam. nájezdech (za domácí Kašpar 0+1), Záhřeb - Lada Togliatti 1:4 (za hosty Zaťovič 1+0).