Fed Cup

Fed Cup

Turnaj ženských týmů, každoročně pořádaný Mezinárodní tenisovou federací (ITF), kterou v nejvyšší světové skupině hraje osm zemí. Obdobou tohoto turnaje mezi muži je Davis Cup.

Česká reprezentace ovládla turnaj v roce 2011, kdy porazila Rusko 3:2, v roce 2012, kdy přehrála tým Srbska 3:1, v sezoně 2014 doma porazila Německo opět 3:1 a ročník 2015 ovládla triumfem nad Ruskem 3:2 v pražské O2 areně. Další triumf přišel o rok později, kdy Češky obrátily ve Štrasburku stav zápasu s domácí Francií z 1:2 na vítězných 3:2.

Celkem si český či československý tým připsal ve Fed Cupu už deset vítězství a v historické tabulce drží druhé místo za suverénními Američankami se 17 tituly.

Tenisté odehrají finálový turnaj Davis Cupu až v listopadu 2021

Po ženském Fed Cupu byl o rok odložen kvůli koronaviru i finálový turnaj Davisova poháru s českými tenisty. V Madridu se 18 týmů utká o slavnou trofej od 22. listopadu 2021. Oznámila to mezinárodní federace ITF.

Tenisovou sezonu pandemie nemoci covid-19 ochromila od března až do srpna, kdy by se měly konat první turnaje ATP a WTA Tour. Týmové soutěže už se letos nebudou hrát vůbec. Tenistky absolvují závěrečný turnaj Fed Cupu v Budapešti příští rok od 13. dubna.

Pokračovat