Fanoušci uctívali památku Rachůnka, Marka, Vašíčka, Demitry a dalších

Fanoušci uctívali památku Rachůnka, Marka, Vašíčka, Demitry a dalších
Někteří měli na sobě české dresy, objevily se i slovenské. Doslova v hrobovém tichu fanoušci zapalovali svíčky a pokládali je na zem poblíž pietního místa, uprostřed něhož byly umístěny dvě hokejky. Lidé na zem pokládali i šály s hokejovými hesly. Vytvořila se fronta na zápis do kondolenční knihy. Někteří fanoušci neskrývali slzy, jiní se modlili a ozýval se i bouřlivý potlesk.
Smutek zavládl také ve Zlíně, kde u zimního stadionu fanoušci zapalovali svíčky k uctění památky reprezentačního tria, zejména pak tamního odchovance Karla Rachůnka. V průběhu odpoledne a večera se zde sešlo několik stovek lidí. Slovenští fandové zase zapalovali svíčky v Trenčíně u obrázku Pavola Demitry (na obrázku).
Smuteční pochod se konal i v Havlíčkově Brodě, odkud pocházel Vašíček. I na počest mistra světa a vítěze Stanleyova poháru hokejoví fanoušci zapalovali svíčky a vzpomínali na hráče, který se na tamním stadionu pravidelně v létě připravoval.
I fanoušci hokejového klubu Lokomotiv Jaroslavl večer uspořádali průvod městem.
Foto: Reuters
Sport Sport
8. 9. 2011 7:37

Na řadě míst v Česku, na Slovensku, v Rusku a dalších zemí Evropy se sešli fanoušci, aby uctili památku hokejistů a realizačního týmu Lokomotivu Jaroslavl. Mezi nimi byla i trojice českých reprezentantů a mistrů světa - Karel Rachůnek, Jan Marek a Josef Vašíček -, kapitán slovenské reprezentace z letošního MS Pavol Demitra, švédský brankář a olympijský vítěz z roku 2006 Stefan Liv či obránci s velkými zkušenostmi v NHL Ruslan Salej z Běloruska a Karlis Skrastinš z Lotyšska.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy