Edmonton vyhrál v Dallasu a dělí jej jedna výhra od finále NHL

1. 6. 2024 7:31

Hokejisté Edmontonu zvítězili na ledě Dallasu 3:1 a vedou ve finále Západní konference NHL 3:2 na zápasy. Kanadský klub položil základ úspěchu v úvodních 26 minutách, ve kterých si vytvořil tříbrankový náskok.

První dva góly zápasu vstřelil v přesilových hrách Ryan Nugent-Hopkins, který byl vyhlášen nejlepším hráčem večera. Oilers dělí jedna výhra od postupu do finále NHL, které hrál naposledy v roce 2006.

Až v pátém utkání série využil jeden z týmu početní výhodu. Edmonton se ve hře v pěti proti čtyři prosadil dvakrát zásluhou Nugenta-Hopkinse a vždy velmi rychle - po 18 a 16 sekundách. Kanadský útočník nejdříve otevřel skóre v patnácté minutě, když dorazil do prázdné branky střelu Evana Boucharda, a na začátku druhé třetiny zvýšil švihem z mezíkruží.

Třetí branku přidal střelou od modré čáry Philip Broberg svým prvním gólem v play off v kariéře. Stuarta Skinnpera připravil o čisté konto až v 55. minutě Wyatt Johnston tečí. Jeho spoluhráč Radek Faksa do zápasu nezasáhl.

Finále Západní konference play off NHL - 5. zápas:

Dallas - Edmonton 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Branky: 55. Johnston - 15. a 22. Nugent-Hopkins, 26. Broberg. Střely na branku: 20:26. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Nugent-Hopkins, 2. Skinner, 3. Bouchard (všichni Edmonton). Stav série: 2:3.