Dvě třetiny Čechů míní:Sáblíková přiveze z Kanady zlato

Martin Jůzek, maj
29. 1. 2010 15:33
Druhým kandidátem na jistou medaili je Bauer

Praha - Kdo z českých olympioniků získá ve Vancouveru zlato? S největší pravděpodobností se to povede Martině Sáblíkové, v což podle agentury STEM/MARK věří skoro dvě třetiny národa.

Dvaadvacetiletá rychlobruslařka by měla podle fanoušků na dráze určitě uspět. Věří jí 64 % lidí. Druhým největším aspirantem na medaili je Lukáš Bauer, do něhož největší naděje vkládá čtrnáct procent dotázaných.

Čtěte dále: Jediná zlatá z Turína tipuje: Česko získá tři medaile

Až na třetím místě se umístili hokejisté pod vedením kouče Růžičky (7 %). Paradoxně právě olympijský turnaj v hokeji bude podle společnosti STEM/MARK nejvíce sledovaný, i přes časový posun se na něj chystá dívat polovina mužské populace.

Jaromír Jágr byl zvolen největší hvězdou výběru, následují ho kapitán Patrik Eliáš a gólman Tomáš Vokoun.

Z ankety dále vyplývá, že česká výprava by v Kanadě neměla zůstat bez umístění na stupních vítězů. Jen dvě procenta z dotázaných totiž nevěří tomu, že by některý ze sportovců získal cenný kov.

Lidé nejčastěji odhadují, že olympionici získají dvě až tři medaile (45 %), méně (38 %) věří zisku čtyř až pěti medailí.

Celkem se průzkumu zúčastnilo 756 respondentů.