Dvě biatlonové blondýnky v posteli. Dělí se i o netradiční dárek od italského kolegy

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
11. 12. 2019 20:26
Nehádají se, pořád se smějí a začínají vypadat stejně. To jsou biatlonové spolubydlící Markéta Davidová a Eva Puskarčíková. V úvodu nové sezony se rozpovídaly o tom, jak si na pokoji udělaly vánoční atmosféru i kdo koho poučuje a hlídá.
Video: Youtube.com

Dělí je od sebe šest let, ale jedna bez druhé už teď během kolotoče Světového poháru nedá ránu. Tedy, ne na střelnici, ale na pokoji během závodů nebo soustředění.

"Evča si mě nějak vybrala," smála se dvaadvacetiletá Davidová v "postelovém" rozhovoru pro web českého biatlonu. Vedle sedící Puskarčíková ji ale opravila. "Řekla bych, že jsme si na sebe vzájemně zbyly."

Od té doby spolu obě copaté blondýnky bydlí a udržují si dobrou náladu. "Rády se smějeme, na Makulu jsem snad ani nikdy nebyla naštvaná," přiznala starší z obou biatlonistek. 

O to větší legrace pro obě byla, když se v úvodním sprintu v Östersundu dostaly na trati za sebe a vzájemně se táhly. Davidová si pak dojela pro bronz.

"Věděla jsem, že je na tom Makula hodně dobře, když už jsme vyjížděly po té stojce. Že jsem jela s ní, mi hodně pomohlo," přiznala pak Puskarčíková.

Jsou tak dobré kamarádky, že se dokonce dělí o adventní kalendář, který dostaly od italského biatlonisty Dominika Windische. 

"Vytvořil nám balíček Bertíkových fazolek, kdo má rád Harryho Pottera, tak ví. Vzal si krabičku od nábojů, dal do toho fazolky, a máme po jednotlivých dnech hádat, o jakou příchuť jde. S Makulou se po dnech poctivě střídáme," vysvětlila Puskarčíková systém netradičního kalendáře.

Obě se přiznaly i k tomu, že jsou trochu spojené telepaticky. Navíc i vzhledově začínají vypadat stejně. "Na tréninku měla Evča cop dolů a čepici, což mi připadalo, že vážně vypadáme úplně stejně. Viděla jsem v ní sebe," culí se Davidová.

"Však mi taky Makula plete copy, já se moc neumím česat," práskla na sebe parťačka.

Že má mladší kolegyni na pokoji, to ocení i v době, kdy si chce po obědě trochu zdřímnout a přitom ji odpoledne čeká vytrvalostní závod. V Östersundu takhle málem zaspala. (viz video níže)  

Podívejte se, jak biatlonistka Eva Puskarčíková málem zaspala závod | Video: Markéta Davidová / Instagram
 

Právě se děje

před 59 minutami

Bohemians se utkají s Pardubicemi v sobotu a s Jabloncem v úterý

Odložený duel 9. kola první fotbalové ligy mezi Jabloncem a Bohemians 1905 se odehraje v úterý 8. prosince od 17:00. Zápas 10. kola proti Pardubicím pak Pražané nesehrají tento pátek, ale o den později od 14:00. Informovala o tom Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí první a druhou ligu.

Další zprávy