Dvě biatlonové blondýnky v posteli. Dělí se i o netradiční dárek od italského kolegy

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
11. 12. 2019 20:26
Nehádají se, pořád se smějí a začínají vypadat stejně. To jsou biatlonové spolubydlící Markéta Davidová a Eva Puskarčíková. V úvodu nové sezony se rozpovídaly o tom, jak si na pokoji udělaly vánoční atmosféru i kdo koho poučuje a hlídá.
Video: Youtube.com

Dělí je od sebe šest let, ale jedna bez druhé už teď během kolotoče Světového poháru nedá ránu. Tedy, ne na střelnici, ale na pokoji během závodů nebo soustředění.

"Evča si mě nějak vybrala," smála se dvaadvacetiletá Davidová v "postelovém" rozhovoru pro web českého biatlonu. Vedle sedící Puskarčíková ji ale opravila. "Řekla bych, že jsme si na sebe vzájemně zbyly."

Od té doby spolu obě copaté blondýnky bydlí a udržují si dobrou náladu. "Rády se smějeme, na Makulu jsem snad ani nikdy nebyla naštvaná," přiznala starší z obou biatlonistek. 

O to větší legrace pro obě byla, když se v úvodním sprintu v Östersundu dostaly na trati za sebe a vzájemně se táhly. Davidová si pak dojela pro bronz.

"Věděla jsem, že je na tom Makula hodně dobře, když už jsme vyjížděly po té stojce. Že jsem jela s ní, mi hodně pomohlo," přiznala pak Puskarčíková.

Jsou tak dobré kamarádky, že se dokonce dělí o adventní kalendář, který dostaly od italského biatlonisty Dominika Windische. 

"Vytvořil nám balíček Bertíkových fazolek, kdo má rád Harryho Pottera, tak ví. Vzal si krabičku od nábojů, dal do toho fazolky, a máme po jednotlivých dnech hádat, o jakou příchuť jde. S Makulou se po dnech poctivě střídáme," vysvětlila Puskarčíková systém netradičního kalendáře.

Obě se přiznaly i k tomu, že jsou trochu spojené telepaticky. Navíc i vzhledově začínají vypadat stejně. "Na tréninku měla Evča cop dolů a čepici, což mi připadalo, že vážně vypadáme úplně stejně. Viděla jsem v ní sebe," culí se Davidová.

"Však mi taky Makula plete copy, já se moc neumím česat," práskla na sebe parťačka.

Že má mladší kolegyni na pokoji, to ocení i v době, kdy si chce po obědě trochu zdřímnout a přitom ji odpoledne čeká vytrvalostní závod. V Östersundu takhle málem zaspala. (viz video níže)  

Podívejte se, jak biatlonistka Eva Puskarčíková málem zaspala závod | Video: Markéta Davidová / Instagram
 

Právě se děje

před 9 minutami

Dirigent Rattle, manžel Kožené, po brexitu zažádal o německé občanství

Slavný britský dirigent sir Simon Rattle zažádal o německé občanství. Pětašedesátiletý liverpoolský rodák a manžel české mezzosopranistky Magdaleny Kožené tak učinil v reakci na brexit. "Stejně jako pro mnohé to také pro mě bude nezbytné," vysvětluje Rattle, jenž před pandemií běžně hostoval u předních evropských orchestrů.

Tento týden překvapil svět klasické hudby, když oznámil, že roku 2023 skončí ve vedení London Symphony Orchestra. Od stejného roku Rattle povede Bavorský symfonický rozhlasový orchestr sídlící v Mnichově. Rozhodl se tak především proto, aby mohl být nablízku Kožené a jejich třem dětem, se kterými žijí v Berlíně. Faktorem byl ale také brexit.

"Fakt, že muzikanti a obecně umělci náhle musí žádat o víza pro cestu do Evropy, rozhodně není tím slibovaným přínosem brexitu," zdůrazňuje Rattle. Podle agentury Reuters neskrývá rozhořčení a lituje, jak neblaze odchod Velké Británie z Evropské unie poznamená nejmladší generaci anglických hudebníků, kteří byli zvyklí na starém kontinentu studovat a vystupovat bez byrokratických překážek.

Zdroj: Reuters
před 20 minutami

V Jeseníkách lavina zasypala jednoho člověka, byl nalezen v bezvědomí

V Jeseníkách spadla kolem 13:00 lavina. Zasypala jednoho člověka, byl nalezen v bezvědomí. Nyní ho transportuje vrtulník, řekl náčelník Horské služby Jeseníky Vítězslav Kaller. Horští záchranáři v Jeseníkách v pátek vyhlásili druhý lavinový stupeň z pětibodové škály, což znamená mírné nebezpečí.

Laviny se však v této situaci mohou uvolnit zejména na strmých svazích. Během týdne napadlo až 20 centimetrů nového sněhu.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Celníci zadrželi u Ostravy tři běžence z Afghánistánu, našli je v návěsu kamionu

Celníci zadrželi při kontrole nákladního auta nedaleko Ostravy tři běžence z Afghánistánu. Ukrývali se v nákladu velkokapacitních železných trubek. ČTK to řekla mluvčí Celního ředitelství Ostrava Pavla Zdobnická.

Celníci ve čtvrtek odpoledne na parkovišti u dálnice D1 nedaleko Ostravy kontrolovali nákladní automobily. Při kontrole řidiče rumunského kamionu slyšeli v návěsu soupravy hluk. Na místo hlídka přivolala posily i policisty, kteří návěs otevřeli. "Uvnitř byli tři mladiství pocházející z Afghánistánu. Případ jsme předali policii," uvedla Zdobnická.

Zdroj: ČTK
Další zprávy