Dívka, kterou nezastrašíte. Svět tenisu se skvělé Krejčíkové omlouvá za neúctu

Aleš Vávra Aleš Vávra
11. 7. 2024 7:45
Barbora Krejčíková zase jednou překvapila svět tenisu. Po zdravotních problémech a tragické antukové anabázi bude hrát ve čtvrtek o postup do finále Wimbledonu. Zase je ve svém živlu, produkuje svůj nejlepší tenis a získává respekt, který ve světě rychle ztrácela. Až se jí za to média omlouvají.
Barbora Krejčíková po postupu do semifinále Wimbledonu.
Barbora Krejčíková po postupu do semifinále Wimbledonu. | Foto: Reuters

Všichni z minulosti věděli, co Barbora Krejčíková dokáže, když je v nejlepší formě. Ale z toho, co bylo dřív, žít nelze. A tak česká tenistka logicky ztrácela pozici mezi favoritkami.

Před Wimbledonem s ní nepočítal vůbec nikdo, neobjevovala se ani v širších predikcích a seznamech těch, které by v All England Clubu mohly překvapit. 

"Rozhodně přijela do Londýna úplně mimo radar. Po zranění zad a návratu na antuku, kde ani jednou nevyhrála, jsme s ní nepočítali," uvedl magazín Tennis.com a zvolil až jakýsi omluvný tón. 

Populární portugalský novinář José Morgado považoval za neúctu, jak Krejčíkovou prezentovali po středeční čtvrtfinálové výhře nad Jelenou Ostapenkovou, Tennis.com ale připomněl, že znovuzrození české tenistky skutečně působí senzačně.

Zvlášť, když už klidně mohla být dávno doma. Podle magazínu totiž první kolo doslova "přežila".

Bitva s favorizovanou Ruskou Veronikou Kuděrmetovovou trvala tři hodiny a devatenáct minut a Krejčíková ji vyhrála po setech 7:6, 6:7, 7:5.

Outsiderkou pak byla i proti rozjeté Američance Danielle Collinsové i proti ranařce Ostapenkové ve čtvrtfinále. Jenže Krejčíková v tu chvíli už nebyla tou samou tenistkou, jako před deseti dny.

Nečekaně nabrané sebevědomí z ní udělalo tu mašinu na brilantní tenis, která ji dostala na pozici druhé hráčky světa.

Tennis.com Češku označil za hráčku, kterou nezastrašíte.

Když totiž Ostapenková vletěla do druhého setu a po maratonské páté hře zvýšila už na 4:1, tenisová zákonitost měla dostat Krejčíkovou na samotné dno. Stal se ale pravý opak. 

Lotyška přitom na cestě do čtvrtfinále ztratila pouhých patnáct her. I oficiální web Wimbledonu přiznal, že Krejčíkové nevěřil. 

"Ostapenková nasadila svůj obvyklý tvrdý přístup, ale po většinu zápasu byla Krejčíková tou robustnější, silnější tenistkou. Zejména ve chvílích, kdy na tom nejvíc záleželo," pochválil osmadvacetiletou šampionku Roland Garros z roku 2021.

"Velmi často precizně umísťuje svá podání, pohltí a přesměruje tempo, háže různé slicy a narušuje rytmus. Opravdu doufám, že půjde zase na vrchol, na tenhle tenis je radost pohledět," analyzoval Krejčíkovou na sociální síti X tenisový novinář Tom Jones.

"Krejčíková je strašně dobrá v tom, jak dokáže rozhodit ty nejlepší hráčky," dodal s tím, že by Češku rozhodně nepodceňoval ani proti největší favoritce, šampionce z roku 2022 Jeleně Rybakinové.

Ostatně Češka ve vzájemné bilanci vede 2:0 na zápasy. Teď už je možné všechno.

"Ano, oba zápasy s ní jsem prohrála ve třech setech. Poprvé v Austrálii v super tie-breaku a pak ještě v hale v Ostravě. Je to skvělá hráčka, má hodně šikovné ruce a teď si i věří. Bude to těžký zápas," uvedla světová čtyřka Rybakinová.

 

Právě se děje

Další zprávy