Devět setů za 29 hodin. Hodně náročné, hlesla vyčerpaná Plíšková po prohraném finále

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
17. 6. 2024 14:44
Finále dohrávala s obvázanou nohou a viditelně ze sebe ždímala poslední zbytky energie. Karolína Plíšková nakonec trofej v Nottinghamu nad hlavu nezvedla, radovala se Britka Katie Boulterová. Česká tenistka ale zaujala obdivuhodným maratonem, kdy za 29 hodin odehrála devět setů.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: Reuters

Travnatá sezona tenisového roku začala opravdu typickým anglickým počasím. V Nottinghamu program neustále natahoval déšť, a tak Plíšková v sobotu odehrála teprve čtvrtfinále turnaje.

A to ne jen tak ledajaké, porazila loňskou finalistku Wimbledonu a nasazenou jedničku, Tunisanku Uns Džábirovou. Ale až po dlouhé třísetové bitvě.

To ještě česká tenistka netušila, že ji druhý den čeká dalších šest setů. V semifinále proti Francouzce Diane Parryové i v bitvě o titul proti domácí Katie Boulterové.

"Bylo těžké hrát dva náročné zápasy v jeden den. Myslím, že jsme to ale všechny zvládly. Byl to těžký týden," přiznala při závěrečném ceremoniálu Plíšková, když prohrála další třísetovou přetahovanou.

Nutno dodat, že i její finálová soupeřka musela odehrát šest nedělních setů, v semifinále ji totiž čekalo domácí derby s Emmou Raducanovou.

Boulterová je ale o pět let mladší než Plíšková a čtvrtfinále stihla dohrát už v pátek, měla tedy v sobotu celý den na regeneraci.

"Boulterová předvedla pak skvělý výkon, odehrála dva skvělé zápasy za sebou a porazila i Plíškovou, která je opět ve formě," pochválil Britku známý americký tenisový reportér Ben Rothenberg.  

Pochvalu si vysloužila i od vítězky Boulterové. "Dneska to bylo fakt brutální. Karolína je hráčka, kterou je těžké porazit. Ale dnes to byl můj den," libovala si britská teniska.

Plíšková potřebovala především odehrát nějaké zápasy před Wimbledonem. Až do zastávky v Nottinghamu totiž táhla dlouhou šňůru turnajů, kdy nedokázala porazit dvě soupeřky za sebou. Naposledy se jí to podařilo v únoru.

"Jsem spokojená, mám odehrané zápasy. Je to skvělý vstup do travnaté části sezony a snad si obě povedeme dobře i ve Wimbledonu," doufala Plíšková, jež si po finále v Nottinghamu polepšila v rankingu WTA o osm pozic na 42. příčku.

Před londýnským svátkem potřebuje Češka dobře zregenerovat. Finálovou bitvu dohrávala s obvázaným pravým stehnem. 

Přesto je přihlášená na další travnatý turnaj v Birminghamu. Vstoupit by do něj měla v úterý soubojem s Američankou Caroline Dolehideovou, 61. hráčkou žebříčku.

 

Právě se děje

Další zprávy