Déšť změnil biatlonový sprint v loterii. Los vyhrál Jay

Sport Sport, Red spo
14. 2. 2010 23:15
Biatlon mužů na 10 km zkazilo počasí. Šlesingr 18.
Biatlonista Vincent Jay se raduje z vítězství na OH
Biatlonista Vincent Jay se raduje z vítězství na OH | Foto: Reuters

Vancouver - Ve chvíli, kdy do cíle biatlonového sprintu mužů dojel vítěz Jay, spustil se z oblohy hustý déšť se sněhem. A bylo po závodě.

Počasí určilo senzační výsledek první mužské biatlonové disciplíny na hrách ve Vancouveru. Francouz Vincent Jay získal při své premiéře na olympiádě zlatou medaili. Na stupně vítězů ho doprovodil druhý Nor Emil Hegle Svendsen a třetí Chorvat Jakov Fak.

Z českých reprezentantů zvládl úvodní závod nejlépe Michal Šlesingr, který ale dojel až osmnáctý.

Sibérie rozhodla 

Favorité, kteří startovali na trať až ve chvíli, kdy propukla počasová sibérie, propadli. Například fenomenální Nor Bjoerndalen skončil až 17. Další důkaz, jak počasí ovlivnilo závod: do první šestky se vešlo šest startovních čísel mezi 1 až 10. V úvodu totiž nad areálem ještě nebylo po mracích ani památky.

Borci z popředí závodů světového poháru to budou mít o to těžší ve stíhacím závodu ve středu, do kterého se nastupuje podle výsledků dnešního sprintu.

Pro Bjoerndalena bude tedy velmi obtížné uspět i v tomto závodě, stejně jako pro Šlesingra. Další Čech, Moravec, dokonce do stíhačky ani nepostoupil, ačkoliv minul jen tři terče. Skončil 67.

Vítek doběhl na 28. místě. Jaroslav Soukup finišoval na 52. pozici.

Závod tak připomněl ženský sprint na minulé olympiádě, kde vyhrála za podobných okolností velmi překvapivě Francouzka Baverelová - Robertová.

Biatlon, sprint mužů na 10 km:

1. Jay (Fr.) 24:07,8 min. (0 tr. okruhů), 2. Svendsen (Nor.) -12,2 (1), 3. Fak (Chorv.) -14,0 (0), 4. Bauer (Slovin.) -17,4 (1), 5. Deryzemlja (Ukr.) -40,7 (2), 6. Leguellec (Kan.) -49,8 (1), 7. Hurajt (SR) -1:07,2 (1), 8. Ferry (Švéd.) -1:12,4 (0), 9. Teela (USA) -1:13,9 (2), 10. Čerezov (Rus.) -1:18,1 (2), ...18. Šlesingr -1:43,1 (1), 28. Vítek -2:05,9 (1), 52. Soukup -3:02,6 (2), 67. Moravec (všichni ČR) -3:32,0 (3).

 

Právě se děje

před 3 minutami

Sněmovna nevydala poslankyni SPD Maříkovou k stíhání za výroky o migrantech

Policie nyní nebude moci obvinit poslankyni SPD Karlu Maříkovou za její výroky o migrantech, které v minulosti napsala na sociální síti. Sněmovna ji ve středu k trestnímu stíhání zhruba po tříhodinové debatě nevydala, jak už dřív doporučil mandátový a imunitní výbor.

Pro vydání poslankyně hlasovalo pět ze 165 přítomných poslanců. Proti jich bylo 138.

Maříková loni v lednu na svém profilu na Facebooku přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Jejími výroky se později začala zabývat policie pro podezření z přečinu podněcování k nenávisti a hanobení národa, rasy nebo etnika.

Verdikt sněmovny neznamená, že případ úplně končí. Policisté by mohli Maříkovou obvinit potom, co přestane být političkou chráněnou imunitou.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Po smrti černocha v Minneapolis vyšly do ulic stovky lidí, policie zasáhla slzným plynem

Policie v americkém městě Minneapolis rozháněla slzným plynem stovky demonstrantů, kteří se shromáždili na protest proti úmrtí černocha George Floyda. Informoval o tom list The Guardian. Floyd zemřel v pondělí poté, co mu při zatýkání klečel bělošský policista několik minut na krku, ačkoliv muž opakovaně říkal, že nemůže dýchat, a strážníka prosil, aby jej nezabíjel.

V ulicích kolem místa incidentu se sešel dav místních obyvatel, který zablokoval dopravu v blízkém okolí. Řada z protestujících měla nápisy vyzývající k ukončení policejní brutality, zatímco někteří vykřikovali "stíhejte policii". Podle The Guardian šlo o jedno z největších shromáždění, jaké kdy město Minneapolis zažilo.

Značně rozzuřený zástup se i přes silný déšť následně vydal směrem k místní policejní stanici, kde se střetl s hlídkujícími policisty. Někteří protestující rozbili okna stanice, zatímco jiní sprejovali na zaparkovaná policejní auta. Demonstranti také házeli na policisty lahve. Policie reagovala slzným plynem a zábleskovými granáty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy