Déšť změnil biatlonový sprint v loterii. Los vyhrál Jay

Sport Sport, Red spo
14. 2. 2010 23:15
Biatlon mužů na 10 km zkazilo počasí. Šlesingr 18.
Biatlonista Vincent Jay se raduje z vítězství na OH
Biatlonista Vincent Jay se raduje z vítězství na OH | Foto: Reuters

Vancouver - Ve chvíli, kdy do cíle biatlonového sprintu mužů dojel vítěz Jay, spustil se z oblohy hustý déšť se sněhem. A bylo po závodě.

Počasí určilo senzační výsledek první mužské biatlonové disciplíny na hrách ve Vancouveru. Francouz Vincent Jay získal při své premiéře na olympiádě zlatou medaili. Na stupně vítězů ho doprovodil druhý Nor Emil Hegle Svendsen a třetí Chorvat Jakov Fak.

Z českých reprezentantů zvládl úvodní závod nejlépe Michal Šlesingr, který ale dojel až osmnáctý.

Sibérie rozhodla 

Favorité, kteří startovali na trať až ve chvíli, kdy propukla počasová sibérie, propadli. Například fenomenální Nor Bjoerndalen skončil až 17. Další důkaz, jak počasí ovlivnilo závod: do první šestky se vešlo šest startovních čísel mezi 1 až 10. V úvodu totiž nad areálem ještě nebylo po mracích ani památky.

Borci z popředí závodů světového poháru to budou mít o to těžší ve stíhacím závodu ve středu, do kterého se nastupuje podle výsledků dnešního sprintu.

Pro Bjoerndalena bude tedy velmi obtížné uspět i v tomto závodě, stejně jako pro Šlesingra. Další Čech, Moravec, dokonce do stíhačky ani nepostoupil, ačkoliv minul jen tři terče. Skončil 67.

Vítek doběhl na 28. místě. Jaroslav Soukup finišoval na 52. pozici.

Závod tak připomněl ženský sprint na minulé olympiádě, kde vyhrála za podobných okolností velmi překvapivě Francouzka Baverelová - Robertová.

Biatlon, sprint mužů na 10 km:

1. Jay (Fr.) 24:07,8 min. (0 tr. okruhů), 2. Svendsen (Nor.) -12,2 (1), 3. Fak (Chorv.) -14,0 (0), 4. Bauer (Slovin.) -17,4 (1), 5. Deryzemlja (Ukr.) -40,7 (2), 6. Leguellec (Kan.) -49,8 (1), 7. Hurajt (SR) -1:07,2 (1), 8. Ferry (Švéd.) -1:12,4 (0), 9. Teela (USA) -1:13,9 (2), 10. Čerezov (Rus.) -1:18,1 (2), ...18. Šlesingr -1:43,1 (1), 28. Vítek -2:05,9 (1), 52. Soukup -3:02,6 (2), 67. Moravec (všichni ČR) -3:32,0 (3).

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy