Déšť změnil biatlonový sprint v loterii. Los vyhrál Jay

Sport Sport, Red spo
14. 2. 2010 23:15
Biatlon mužů na 10 km zkazilo počasí. Šlesingr 18.
Biatlonista Vincent Jay se raduje z vítězství na OH
Biatlonista Vincent Jay se raduje z vítězství na OH | Foto: Reuters

Vancouver - Ve chvíli, kdy do cíle biatlonového sprintu mužů dojel vítěz Jay, spustil se z oblohy hustý déšť se sněhem. A bylo po závodě.

Počasí určilo senzační výsledek první mužské biatlonové disciplíny na hrách ve Vancouveru. Francouz Vincent Jay získal při své premiéře na olympiádě zlatou medaili. Na stupně vítězů ho doprovodil druhý Nor Emil Hegle Svendsen a třetí Chorvat Jakov Fak.

Z českých reprezentantů zvládl úvodní závod nejlépe Michal Šlesingr, který ale dojel až osmnáctý.

Sibérie rozhodla 

Favorité, kteří startovali na trať až ve chvíli, kdy propukla počasová sibérie, propadli. Například fenomenální Nor Bjoerndalen skončil až 17. Další důkaz, jak počasí ovlivnilo závod: do první šestky se vešlo šest startovních čísel mezi 1 až 10. V úvodu totiž nad areálem ještě nebylo po mracích ani památky.

Borci z popředí závodů světového poháru to budou mít o to těžší ve stíhacím závodu ve středu, do kterého se nastupuje podle výsledků dnešního sprintu.

Pro Bjoerndalena bude tedy velmi obtížné uspět i v tomto závodě, stejně jako pro Šlesingra. Další Čech, Moravec, dokonce do stíhačky ani nepostoupil, ačkoliv minul jen tři terče. Skončil 67.

Vítek doběhl na 28. místě. Jaroslav Soukup finišoval na 52. pozici.

Závod tak připomněl ženský sprint na minulé olympiádě, kde vyhrála za podobných okolností velmi překvapivě Francouzka Baverelová - Robertová.

Biatlon, sprint mužů na 10 km:

1. Jay (Fr.) 24:07,8 min. (0 tr. okruhů), 2. Svendsen (Nor.) -12,2 (1), 3. Fak (Chorv.) -14,0 (0), 4. Bauer (Slovin.) -17,4 (1), 5. Deryzemlja (Ukr.) -40,7 (2), 6. Leguellec (Kan.) -49,8 (1), 7. Hurajt (SR) -1:07,2 (1), 8. Ferry (Švéd.) -1:12,4 (0), 9. Teela (USA) -1:13,9 (2), 10. Čerezov (Rus.) -1:18,1 (2), ...18. Šlesingr -1:43,1 (1), 28. Vítek -2:05,9 (1), 52. Soukup -3:02,6 (2), 67. Moravec (všichni ČR) -3:32,0 (3).

 

Právě se děje

před 5 minutami

Francie požádá Irák, aby soudil členy Islámského státu

Francouzský ministr zahraničí Jean-Ives Le Drian ve středu večer odcestuje do Iráku, aby tam jednal o možnosti postavit před irácké soudy islámské radikály držené v Sýrii. Oznámil to dnes premiér Edouard Philippe.

V syrských táborech a věznicích je na 11.000 bojovníků Islámského státu, mezi nimiž je 2000 cizinců. Kvůli současné turecké ofenzívě na severu Sýrie, kde se mnohé z těchto věznic nacházejí, se šíří obavy z možnosti jejich útěků. Dosud je střeží syrští Kurdové, kteří teď ale čelí tureckým útokům a už varovali, že jim na hlídání vězňů možná nebudou stačit síly.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

V zakázané zóně na severu Ruska byli zadrženi tři američtí diplomati

Ruská policie v pondělí nakrátko zadržela tři diplomaty USA, kteří cestovali ve vojenské oblasti nedaleko místa srpnové exploze ruské rakety u polárního Severodvinska. Napsala to ve středu agentura TASS s odvoláním na bezpečnostní zdroje. Při nepovedeném testu rakety tehdy zahynulo pět lidí a v oblasti se nakrátko zvýšila radioaktivita.

Agentura TASS napsala, že diplomaté jsou podezřelí z pobytu na území, kam je cizincům vstup bez povolení zapovězen. K takovým územím patří i celé město Severodvinsk, kde jsou velké armádní loděnice. Podle ruského trestního zákoníku mohou být Američané pokutováni do výše 5000 rublů (1800 korun) a vyhoštěni. Podle agentury Interfax byli američtí diplomaté pro prověrce osobních dokumentů propuštěni.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Šance na dojednání brexitové dohody stále existuje, myslí si Johnson

Britský premiér Boris Johnson ve středu na jednání vlády prohlásil, že stále existuje šance na dojednání nové brexitové dohody s Evropskou unií, nicméně shody zatím nebylo dosaženo. Uvedl to Johnsonův mluvčí James Slack. Noční brexitová jednání v Bruselu uzavření dohody o vystoupení Británie z EU nepřinesla a rozhovory pokračují. Země EU nicméně původně chtěly mít již ve středu hotový dokument v ruce, aby se jím ve čtvrtek mohl zabývat unijní summit.

"Premiér seznámil vládu s vývojem brexitových rozhovorů a řekl, že je šance na zajištění dobré dohody, ještě tam ale nejsme. Určitá témata zůstávají nedořešena," citovala agentura Reuters mluvčího Jamese Slacka.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Devět lidí přišlo v Guineji o život při protestech proti prezidentovi

Nejméně devět lidí nepřežilo v Guineji třídenní protesty proti prezidentově snaze získat právo na další mandát. Oznámila to ve středu agentura AP, podle níž jsou nemocnice přeplněné zraněnými. Stav některých svědčí o tom, že lidé byli zasaženi střelbou z malé vzdálenosti. Protestů se zúčastnily tisíce lidí.

Jednaosmdesátiletý prezident Alpha Condé byl zvolen prezidentem v letech 2010 a 2015. Mandát mu končí příští rok v prosinci, ale letos oznámil, že chce vypsat referendum ve snaze získat možnost usilovat o zvolení znovu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy