Derby fotbalových "S": rekordy, jubilanti a slavní přeběhlíci

Derby fotbalových "S": rekordy, jubilanti a slavní přeběhlíci
Když jsme u těch jubileí: před rokem na jaře vyhrála Sparta 2:0 dvěma góly Leonarda Kweukeho. A jeho druhý zásah byl 50. sparťanským gólem v ligových derby sehraných po rozpadu federace.
Jaroslav Hřebík se pyšní velmi úspěšnou bilancí: jako kouč v derby "S" nikdy neprohrál. Na lavičce Sparty i Slavie zaznamenal po jednom vítězství a remíze.
Martin Hašek, který v sobotním zápase po Hřebíkově boku povede Spartu, odehrál v letenském dresu celkem 10 derby. To jeho protějšek Martin Poustka tak zářivou kariéru neměl, ligu nikdy nehrál.
František Straka zase do dějin Slavie vstoupil jako její jediný trenér v moderní éře, který mužstvo nevedl ani v jednom derby sezony. Po neúspěchu proti Spartě na podzim střídal Michala Petrouše, před jarním derby byl sám odvolán.
Foto: Eduard Erben
Luděk Mádl Lucie Kalivodová, Luděk Mádl
22. 3. 2012 22:53

Praha - Zní to neuvěřitelně, ale sobotní derby Slavie a Sparty už ponese pořadové číslo 277. Vydejme se na malou procházku historií posledních derby, v nichž hrály svou roli rekordy, velká jubilea i slavní přeběhlíci.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

U Čerčan usmrtil vlak muže, provoz na trati je přerušen

Osobní vlak v neděli ráno u Čerčan na Benešovsku srazil muže, který se pohyboval v kolejišti. Nehodu nepřežil, provoz na trati byl přerušen, vyplývá z informací policie a Českých drah.

Událost byla hlášena kolem 8:00 v úseku Senohraby-Čerčany. "Muž utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. Po dobu vyšetřování bude trať uzavřena," řekla policejní mluvčí Martina Fejfarová. Cestující ve vlaku podle ní z nehody vyvázli bez zranění.

Podle webových stránek Českých drah bude trať neprůjezdná do 10:00, čas zprovoznění se ale může měnit.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Boston zabral a snížil semifinálovou sérii NBA s Miami

Basketbalisté Bostonu Celtics se udrželi v boji o postup do finále NBA, Miami porazili 117:106 a snížili stav semifinálové série na 1:2 na zápasy. Pro Miami to byla teprve druhá porážka v letošním play off po deseti výhrách. Čtyři hráči Bostonu se dostali na alespoň 20 bodů, nejvíce měl Jaylen Brown 26.

Play off NBA v Orlandu:

Finále Východní konference - 3. zápas:

Miami - Boston 106:117 (stav série 2:1).

Zdroj: ČTK
Další zprávy