reklama
 
 

Židlický: Neúspěch mladíků kvůli příletu? Není to výmluva. Když kluci slzeli, bylo mi jich líto

11. 8. 2018 13:49
Žádná tragédie, ale ani úspěch. Hokejová osmnáctka hodnotí své vystoupení na Hlinka Gretzky Cupu.

Edmonton - Plánovali, že v Rogers Place, kde jinak nastupují slavní Oilers, zabojují o finále. Místo toho čeští mladíci hráli o páté místo v malé edmontonské hale pro tisícovku diváků. Motivaci však ze sebe vyždímali, Slovensko smetli 8:3. Na bránu vyslali skoro 60 střel.

"Soupeř k tomu asi přistoupil trochu hůř než my," řekl pro hokej.cz útočník Filip Přikryl. "My si řekli, že se určitě nebudeme vzdávat, že turnaj ještě neskončil a že ho chceme dohrát se ctí."

"Soupeře jsme jednoznačně přehráli, byli jsme lepší. Trošku se to řezalo, ale hlavní je, že jsme z toho vyšli vítězně," dodal forvard Marcel Barinka, jenž přispěl hattrickem. Celkově byl díky statistice 3+3 nejproduktivnějším hráčem mančaftu.

Vnuk trenéra osmnáctky Aloise Hadamczika nemíří na rozdíl od řady parťáků zpět do vlasti, ale zůstává v Kanadě, kde bude oblékat barvy juniorského Halifaxu. Vyústění Hlinka Gretzky Cupu nebere tragicky: "Chtěli jsem si zahrát finále ve velké aréně, ale zase nemůžeme klopit hlavy. Páté místo není žádná katastrofa."

První české krůčky na turnaji, konkrétně prohry 0:6 a 0:3, přitom katastrofou zaváněly. Pak ale mladíci porazili Finsko 4:3 po prodloužení a deklasovali své východní sousedy.

"Trošku blbě načasované, ale jsme rádi," posteskl si asistent trenéra Marek Židlický. "Nejsme spokojení. Nepřijeli jsme se zúčastnit, ale vyhrát. Poprat se o nejvyšší příčky. Bohužel to dopadlo takhle."

Páté místo je nejhorším výsledkem od roku 2015, kdy osmnáctka skončila až šestá.

Kouč Hadamczik vysvětloval vlažný start pozdním příletem a následnou špatnou aklimatizací.

"Není to výmluva," podotkl Židlický. "Cestovali jsme 24 hodin a druhý den hráli s Kanadou. Byl to perfektní zápas, kluci ho opravdu odmakali. Ale pak na ně padla únava. Chyběl nám krok. Když na mezinárodní scéně nejste stoprocentní, není to ono. Doufám, že v dalších ročnících uděláme všechno pro to, aby kluci měli čas na regeneraci."

"Nechceme se vymlouvat, ale únava na nás byla znát," souhlasil Přikryl.

Naději na lepší umístění ztratili Češi v klání se sbornou. Přestože ji přestříleli, prohráli 0:3. Kabinu pak zahltil smutek. "Když jsme po zápase viděl kluky, jak jsou smutní a mají slzy v očích, bylo mi jich strašně líto," dodal Židlický.

Osmnáctku čeká v příštích měsících ještě pět turnajů včetně dubnového mistrovství světa ve Švédsku. Při vrcholu sezony má Hadamczik na co navazovat, neboť minulý ročník dokráčel navzdory nepovedené skupině do semifinále.

autor: jzp | 11. 8. 2018 13:49

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama