Cink byl devátý v testovacím závodu bikerů v Riu, Kulhavý nedojel

12. 10. 2015 9:24
V Rio de Janeiru se jel testovací závod horských kol před olympijskými hrami, které se zda za rok uskuteční. Mezi muži byl nejlepší Nino Schurter, obhájce olympijského zlata Jaroslav Kulhavý závod nedokončil. Nejlepší Čech Ondřej Cink dojel devátý.
Ondřej Cink
Ondřej Cink | Foto: ČTK

Rio de Janeiro - Ondřej Cink obsadil deváté místo v předolympijském testovacím závodě na horských kolech v Riu de Janeiro. Na nové trati pro cross country v areálu Deodoro byl bronzový medailista z nedávného mistrovství světa nejlepší z českého kvarteta. Ve druhé desítce pořadí se umístili Jan Škarnitzl (15.) a Jan Vastl (20.), úřadující olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý do cíle nedojel.

Závod vyhrál čtyřnásobný mistr světa Nino Schurter ze Švýcarska, který bude příští rok v Riu usilovat o první zlatou olympijskou medaili. Z Pekingu 2008 má bronz, v Londýně byl druhý za Kulhavým.

V oficiální generálce brazilských pořadatelů projel Schurter cílem dvě sekundy před Maximem Marottem z Francie. Třetí Andrea Tiberi z Itálie ztratil už téměř dvě minuty, Cinkův odstup narostl na tři minuty.

Předolympijský testovací závod cross country na horských kolech v Riu de Janeiro:

Muži: 1. Schurter (Švýc.) 1:20:36, 2. Marotte (Fr.) -2, 3. Tiberi (It.) -1:56, ...9. Cink -3:01, 15. Škarnitzl -4:45, 20. Vastl -6:20, Kulhavý (všichni ČR) nedokončil.

Ženy: 1. Lechnerová (It.) 1:20:13, 2. Wloszczowská (Pol.) -42, 3. Rissvedsová (Švéd.) -1:12.