Čína šílí. Na tři osmičky chce stihnout svatby i porody

RedZah
8. 8. 2008 11:44
Magické datum ale vyvolává i obavy

Peking - 08. 08. 08. Tři osmičky v datu nevyvolávají nadšení svatebčanů a těhotných žen jen v Česku, ale především v Číně. Pro Číňany je totiž osmička významem totožná s naší sedmičkou.

Šťastné číslo, které se navíc kryje se zahájením olympijských her, je ale i důvodem velkého plánování. Pekingští úředníci dnes mají pohotovost - podle agentury Nová Čína musí oddat celkem 16 400 párů.

Stovky žen si také zamluvily lůžka v porodnicích a soukromých klinikách, kde žádají provedení císařského řezu. Tři osmičky v občance údajně za urychlení porodu nepřirozenou cestou stojí.

Navíc se "olympijské" děti narodí ve znamení krysy, a to podle čínského horoskopu přináší peníze do domu.

Ne všichni jsou ale osmičkovým datem nadšeni. Tradiční vykladači horoskopů upozorňují na několik případů, kdy osmička letos páchala škody - kupříkladu nedávné zemětřesení v provincii S´-čchuan mělo intenzitu 8 a navíc zemí otřáslo 12. května, 88 dnů před začátkem olympiády.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východoindické pobřeží udeřil cyklón Nivar, jedna žena zemřela po zřícení stěny podmáčeného domu

Na východoindické pobřeží ve čtvrtek časně ráno místního času za doprovodu prudkého deště a vichru udeřil cyklón Nivar, kvůli kterému tamní úřady musely evakuovat desítky tisíc lidí. Informovala o tom agentura AFP. Střed bouře po mírném oslabení dosáhl pevniny ve 3:00 místního času (středa 23:00 SEČ) v oblasti zhruba 230 kilometrů jižně od Čennaí, ve státě Tamilnádu na jihovýchodě země. Cyklón doprovázel vítr o síle až 130 kilometrů za hodinu.

Prudký vichr ve státech Tamilnádu a Ándhrapradéš vyvracel stromy a sloupy elektrického vedení a vydatné srážky způsobily záplavy. Ve státě Tamilnádu si bouře vyžádala jeden život, když se na ženu zřítila stěna podmáčeného domu.

Nivar podle předpovědí Indického meteorologického úřadu (IMD) v následujících hodinách oslabí a zamíří na sever. Agentura však na twitteru varovala, že nebezpečí "ještě nepominulo, protože část cyklónu je stále nad mořem - i když je už střed nad pevninou".

Zdroj: ČTK
Další zprávy