Neshody, schizofrenie, podvody. Tito čeští sportovci si vzali život

Naposledy chytal Svoboda extraligu za Hradec.
Adam Svoboda letos v lednu způsobil autonehodu pod vlivem alkoholu a kvůli tomu byl odvolán z funkce trenéra brankářů reprezentace do 18 let i extraligových Pardubic. 7. dubna potvrdilo Dynamo zprávu, že mistr světa z roku 2005 spáchal sebevraždu.
1. května 2018 - Bývalý fotbalista pražské Sparty Pavel Pergl, který hrál i v Německu, Anglii, Izraeli nebo Švýcarsku, spáchal sebevraždu ve 40 letech. Za tímto radikálním krokem údajně byly neshody s přítelkyní.
19. května 2017 - Fotbalista David Bystroň spáchal sebevraždu ve 34 letech  Bývalý obránce Baníku Ostrava a Plzně, jenž naposledy hrál ve Švýcarsku, se oběsil ve svém domě a zanechal po sobě dopis na rozloučenou.
23. dubna 2017 - Bývalý fotbalový reprezentant a hráč Plzně František Rajtoral, který naposledy působil v Gaziantepsporu, se oběsil ve svém domě v Turecku. Spekulovalo se o psychických a rodinných problémech. Rajtoral dvakrát během kariéry trpěl únavovým syndromem.
Foto: ČTK
Sport ČTK Sport, ČTK
7. 5. 2019 19:15
Krátce před mistrovstvím světa zažil český hokej šok. Někdejší reprezentační brankář Adam Svoboda spáchal v 41 letech sebevraždu. Podívejte se na galerii českých sportovců, kteří si vzali život.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy