Junioři v generálce rozdrtili Dánsko 5:0, tým opustili dva forvardi z Třince

Aktualizováno 22. 12. 2015 21:48
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Lahti - Česká hokejová reprezentace do 20 let v posledním přípravném duelu před mistrovstvím světa s přehledem porazila Dánsko 5:0.

Dvěma góly a asistencí se na tom podílel útočník Filip Chlapík, o čisté konto se podělili brankáři Aleš Stezka s Danielem Vladařem.

Svěřenci trenéra Jakuba Petra se dostali do vedení v 9. minutě, kdy se prosadil Šimon Stránský. Rozhodující momenty přišly ve 22. minutě, kdy v rozmezí 19 sekund vstřelil své branky Chlapík. Další dva góly poté mladí Češi dali ve třetí části.

První zápas na MS čeká hokejisty v sobotu, kdy se utkají s Ruskem. Ještě předtím musí Petr s asistentem Petrem Svobodou zúžit nominaci. Dnes po zápase tým opustili třinečtí útočníci útočníci Vít Christov a Lukáš Jašek.

Do startu šampionátu vypadne ještě jeden hráč z pole. Vedení českého týmu navíc stále jedná o možném uvolnění Davida Pastrňáka, jenž se po zranění rozehrává na farmě Bostonu v AHL.